twitter.com/navalny

В Новосибірську пройшов багатотисячний мітинг проти православної цензури

  У Новосибірську (Росія) завершився мітинг на захист свободи творчості.

  Як передає видання meduza.io, за оцінками учасників, на площу Леніна вийшли до 5 тис. людей.

  На мітингу були показані звернення багатьох діячів культури, у тому числі режисера фільму "Левіафан" Андрія Звягінцева. Перед присутніми також виступив протодиякон Андрій Кураєв.

  Учасники мітингу прийняли резолюцію, в якій зажадали відставки міністра культури РФ Володимира Мединського і Володимира Кехмана, якого Мединський призначив директором Новосибірського театру опери та балету після скандалу з постановкою опери Вагнера "Тангейзер".

  У резолюції також говорилося про неприпустимість цензури і про необхідність виключити художні твори із закону про образу почуттів віруючих. Окрім того, поодинокі пікети та інші акції за свободу творчості пройшли і в інших містах Росії.

  Нагадаємо, опера "Тангейзер" була поставлена в Новосибірському театрі опери та балету в грудні 2014 року. У січні митрополит Новосибірський і Бердський Тихон поскаржився на постановку в прокуратуру. Після суду представники РПЦ просили ФСБ, СК РФ і Генпрокуратуру знову перевірити оперу "Тангейзер" на образу релігійних почуттів віруючих. 

  29 березня директора театру Бориса Мездріча звільнено рішенням міністра культури РФ Володимира Мединського. На його місце призначений Володимир Кехман, який зняв оперу з репертуару театру.

  Попередній матеріал
  Благодійники з Київщини передали бійцям АТО броньовик та пересувну лазню
  Наступний матеріал
  Харківські конструктори-нацгвардійці розробили бойову машину для інформаційної війни

  У Новосибірську розмалювали ще одного Леніна

  У Новосибірську правоохоронці зірвали марш за федералізацію Сибіру

  В Новосибірську військову техніку в Парку героїв ІІ Світової розфарбували у синьо-жовті кольори

  У Кремлі хочуть офіційно запровадити цензуру в російських театрах