В країнах ЄС скасовують плату за роумінг

  Єврокомісія ппостановила скасувати плату за роумінг у межах ЄС.

  Плату за роумінг в ЄС скасують із 15 червня 2017 року – відповідне рішення ухвалила Єврокомісія. Про таке повідомляє Meduza із посиланням на офіційне повідомлення ЄК.

  До вказаної дати – із квітня 2016 року – тарифи на роумінг планують радикально знизити. Оператори мобільного зв'язку зможуть додатково стягувати не більше п'яти євроцентів за хвилину розмови, двох євроцентів за текстове повідомлення і п'яти євроцентів за мегабайт переданих даних.

  Єврокомісія також інформує, що в європейському законодавстві буде закріплено принцип мережевого нейтралітету, який гарантує право на рівний доступ до усіх ресурсів в інтернеті. Цей принцип забороняє провайдерам нав’язувати сайти або вид мережевого трафіку. Сьогоднішня угода має політичний характер і має бути формально схвалена Європарламентом та Радою Європи.

  Поряд із цим, пояснення до рішення Єврокомісії наголошує, що нові правила не будуть допускати зловживань. Мова йде, зокрема, про ситуації, коли користувач може купити SIM-карту в іншій країні ЄС, де ціни на зв'язок нижчі, щоб використовувати її удома. Такий "постійний роумінг" планують припиняти за допомогою встановлених лімітів, при перевищенні яких стягуватимуть невеликий збір. Загалом же, за даними Єврокомісії, з 2007 року тарифи на роумінг в ЄС знизилися на 80-90 відсотків.

  Попередній матеріал
  Режисер "Хоббіта" побудував у власному будинку таємну нору
  Наступний матеріал
  Верховна Рада дала дозвіл на арешт голови Київського апеляційного суду