В Казахстані розслідують зв'язок між масовою загибеллю сайгаків і падіннями російських "Протонів"

  Масовий мор сайгаків в останні тижні спостерігався в трьох регіонах Казахстану – Костанайській, Актюбінській і Акмолинській областях. В одній тільки Костанайській області загинуло 82 тис. сайгаків.

  Наразі в аерокосмічному комітеті Казахстану (Казкосмос) не бачать прямого зв'язку між масовим відмінком сайгаків в трьох регіонах республіки і пусками російських ракет "Протон" з Байконура, запевняє "Интерфакс".

  "Щодо мору сайгаків, це, звичайно, пов'язано, можливо, з екологією, а також з космодромом. Але якщо подивитися в регіональному розрізі, то Костанайська, Акмолинська і Актюбінська області далекі від Байконура. Ми думаємо, що немає прямого зв'язку, але ми будемо досліджувати ", – сказав заступник голови Казкосмосу Меірбек Молдабеков на засіданні комітету з міжнародних відносин, оборони і безпеки сенату Казахстану в Астані у вівторок.

  Масовий падіж сайгаків в останні тижні спостерігався в трьох регіонах Казахстану – Костанайській, Актюбінській і Акмолинській областях, в одній тільки Костанайській області загинуло 82 тис. сайгаків. Міністерство сільського господарства республіки вважає причиною мору пастерельоз – інфекційне захворювання, що виникає через зниження природної опірності організму тварин до збудників інфекції.

  Однак неурядові казахські екологи пов'язують трагедію саме з російськими "Протонами". Зокрема активіст екологічного руху "Antigeptil" Улан Шамшет заявив профільному сайту "FlyRocket": "Загибель сайгаків почалася ще з 17 травня поточного року, а 16 травня "Протон-М" впав в Забайкаллі. І ця аварійна ракета, як і всі ракети, запущені з Байконура, пролетіла над територією Казахстану. Ці ракети завжди або майже завжди пролітають якраз над тими областями, де зараз гинуть сайгаки. Частина цих ракетоносіїв за домовленістю з Росією падає на нашу територію, це відкрита інформація".

  За даними на середину 2014 року, поголів'я сайгаків в Казахстані перевищувало 256 тис. особин. До 2021 року діє мораторій на відстріл сайгаків.

  Попередній матеріал
  Чотирьох суддів Конституційного суду допитали у справі про узурпацію влади - ГПУ
  Наступний матеріал
  Консулів РФ пустять до затриманих ГРУшників після узгодження процедури з МЗС України - Лубківський

  Пашинський пояснив, навіщо Україні ПРО: зважаючи на останні "успішні" космічні запуски, Росія є небезпечною

  Вночі над Тихим океаном згорів російський космічний корабель "Прогрес"

  Через аварію російського космічного корабля на МКС вводять режим суворої економії

  Російський "Протон" на шляху до орбіти втратив мексиканський супутник