i.livescience.com

В Ізраїлі знайшли унікальний саркофаг віком 1800 років

Під час будівництва вілли у ізраїльському місті Ашкелон будівельники виявили саркофаг римського часу, створений, імовірно, 1800 років тому.

Про це повідомляє LiveScience.

За словами вчених, довжина саркофага - 2,5 метри. З усіх боків він прикрашений скульптурними зображеннями. На його кришці знаходиться скульптура чоловіка натурального розміру з зачіскою у римському стилі. Чоловік лежить на лівій руці, він вдягнений у довгу туніку. "Очі скульптури були прикрашені дорогоцінним камінням, але воно зникло", - розповів археолог Габріель Мазор. На іншому боці саркофага стародавній майстер зобразив амфору, в якій зазвичай робили жертви померлим, а також грона винограду та листя рослин. Боки саркофагу прикрашені зображеннями биків, голих купідонів та головами Медузи зі зміями замість волосся.

Хто був похований у саркофазі, встановити поки що не вдалося. "Такі саркофаги розміщували зазвичай у родинних мавзолеях або поруч із ними. Багато прикрашений саркофаг засвідчує, що в ньому була похована людина з впливової родини. Швидше за все, похований не був євреєм", - стверджує Мазор.

Як повідомляє видання, робітники намагалися дістати саркофаг трактором і пошкодили. За це їм загрожує ув'язнення до п'яти років.

/
/
/
/
/

Нагадаємо, у серпні 2015 року британський археолог Ніколас Рівз заявив, що розгадав таємницю поховання Нефертіті. Так, останки цариці Нефертіті можуть покоїтися в похоронній камері, до якої ведуть замуровані проходи в гробниці її сина, фараона Тутанхамона. 

Попередній матеріал
Польща надала Україні кредит у 100 млн євро "фактично під 0%" – Яценюк
Наступний матеріал
У Запоріжжі СБУ затримала двох "інтернет-сепаратистів", підконтрольних спецслужбам РФ