Іспанія-арешт
5.ua

В Іспанії затримали вісьмох громадян країни, які воювали за бойовиків на Донбасі

  Уперше в Євросоюзі заарештували бойовиків з Донбасу.

  В Іспанії пов’язали вісьмох чоловіків, що входили до складу терористичних угруповань на територіях Луганської та Донецької областей. Усі - громадяни Іспанії, щойно повернулися з України.

  Досі в подібних операціях заарештовували лише бійців, що воювали на боці терористичної Ісламської держави чи "Аль-Каїди".

  О пів на сьому ранку одночасно у різних регіонах Іспанії заарештували вісьмох чоловіків. Усім від 20 до 30 років. Троє встигли відслужити в іспанській армії. Решта - активісти проросійських та комуністичних організацій.

  Офіційне звинувачення спільне - незаконне володіння зброєю, причетність до убивств та дії, що шкодять інтересам Іспанії. Усі восьмеро, за даними слідства, воювали на Донбасі у складі терористичних угруповань.

  Повних імен слідство не оприлюднює, лише ініціали. Деякі з них відповідають особам, які і не приховували, що воюють на боці бойовиків. Газета El Pais пише: її джерела переконані, що серед заарештованих - сумнозвісні Рафаель Муньйос та Анхель Давілья Рівас. Обидва - мадридці, поїхали на Донбас ще влітку торік. Охоче роздавали інтерв'ю журналістам і позували на камеру. Тоді казали, що залишаться на пару тижнів, але чомусь затрималися аж до цього часу.

  В іспанській поліції не виключають - заарештовані не всі бойовики. Тож розслідування не припиняють. І співпрацюють зі слідчими інших країн. Адже до лав терористичних батальйонів і угруповань охоче беруть іноземців - заради видимості міжнародної підтримки. Дехто з них, як і заарештовані іспанці, охоче позує на камери.

  За даними порталу "Миротворець", який збирає інформацію про злочини терористів, у їхніх лавах "засвітилися" щонайменше п'ять громадян Франції, декілька німців та понад десяток сербів. Белграду навіть довелося ухвалити закон, щоби перекрити потік своїх найманців. 

  Попередній матеріал
  Археологи на Поштовій площі виявили залишки середньовічного Києва
  Наступний матеріал
  На Донеччині двоє дітей підірвалися на боєприпасі, один хлопець помер

  СБУ в районі Волновахи затримала шпигуна з банди "Восток"