dagen.no

В Естонії хочуть заборонити носити хіджаб і нікаб

  Міністерство юстиції Естонії направило на розгляд іншим міністерствам і відомствам законопроект, що забороняє жінкам носіння хіджабу і нікабу в громадських місцях, в першу чергу, в державних, освітніх і медичних установах.

  Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

  У прес-службі мін'юсту Естонії зазначили, що "мета закону - забезпечити в естонському суспільстві і в соціальному просторі єдину, в тому числі і серед мігрантів, поведінку, яка не викликає занепокоєння".

  "Після аналізу з експертами вважаю за необхідне провести обговорення з питання обмеження носіння покриттів для обличчя і насамперед для запобігання складних практичних проблем", - заявив міністр юстиції Урмас Рейнсалу.

  Розробка законопроекту пов'язана з майбутньою ратифікацією так званої "Стамбульської конвенції" Ради Європи щодо запобігання та профілактики сімейного насильства щодо жінок. Естонія підписала цю угоду 2014 року.

  "Конвенція передбачає ряд правил, які в Естонії відсутні або потребують зміни", - йдеться в пояснювальній записці міністерства. У ній підкреслюється, що можливі обмеження не є обмеженням свободи віросповідання. 

  Нагадаємо, у 2013 році у Квебеку держслужбовцям заборонили носити хіджаб.

  Попередній матеріал
  Гройсман анонсував розробку "кодексу поведінки депутата"
  Наступний матеріал
  У Києві в неділю очікується перший сніг