m.profit.bg

В Австрії помер один із найстаріших мільярдерів світу

  Мільярдер Карл Влашек, засновник мережі супермаркетів Billa, помер в австрійському місті Грац у віці 97 років.

  Про це повідомляє Bloomberg, передає "Інтерфакс-Україна".

  За інформацією видання, Влашек був одним з найстаріших мільярдерів світу, який поступався у віці лише 99-річному банкірові Девіду Рокфеллеру й інвесторові Кірку Керкоряну, якому 6 червня виповниться 98 років. Статки засновника мережі супермаркетів Billaоцінювалися в $3,7 млрд.

  Зазначимо, Влашек народився в 1917 році у Відні в родині сантехніка. Після закінчення школи навчався на хіміка. Далі  був покликаний в армію, воював на території Польщі, Франції та Радянського Союзу.

  Після війни майбутній мільярдер працював піаністом, виступаючи під псевдонімом Чарлі Уокер. У 1953 році він відкрив першу у Відні аптеку з самообслуговуванням, яка пізніше стала продуктовим магазином. До кінця десятиліття Влашек управляв  мережею з 45 магазинів під загальною назвою Billa, що є скороченням від "Billiger Laden" - "недорогий магазинчик".

  У 1996 році мільярдер продав мережу Billa, до якої тоді вже входило 1,3 тис. супермаркетів, німецькій групі Rewe за $1 млрд та зосередився на інвестиціях в нерухомість. Зокрема, його компанії належить будівля Віденської фондової біржі.

  Попередній матеріал
  У Херсоні відкрилися безкоштовні курси кримськотатарської мови
  Наступний матеріал
  Грибаускайте пишається тим, що Росія включила її радника до свого "чорного списку"

  У США помер астронавт, що четвертим у світі злітав у космос

  Син віце-президента США Байдена помер від раку

  Померла найбільш татуйована пенсіонерка світу

  Помер легендарний блюзовий виконавець Бі Бі Кінг