assaf.ru

В Америці намагаються визначити, скільки людей вже заразилися вірусом Зіка

  Троє заражених лихоманкою Зіка у Нью-Йорку та 4 з половиною тисячі ймовірних хворих у Венесуелі.

  В Америці шукають тих, хто підхопив вірус, щоб оцінити реальні масштаби хвороби. Свої рекомендації, як захиститися від недуги, вже дала Всесвітня організація охорони здоров'я.

  У Нью-Йорку підтвердили діагноз вагітної жінки, яка нещодавно повернулася з Південної Америки – таким чином хворих тепер троє. Однак ризику поширення хвороби, як, наприклад, у Бразилії, немає – комарі, які переносять вірус, у Нью-Йорку не водяться. Особливо уважними радять бути вагітним жінкам – через зараження може постраждати майбутня дитина. За непідтвердженою поки що інформацією, через вірус Зіка  нормально не розвивається череп і мозок, тому дитина може народитися розумово відсталою. 

  "Хворих може бути більше, бо вірус тепер поширений, а до нас приїжджає багато туристів. Та й нью-йоркці часто подорожують. Лише хочу наголосити та нагадати вагітним, що вони повинні бути вкрай обережні і  відкласти поїздки в країни Латинської Америки та Карибського басейну, якщо такі заплановані", - зазначила комісар з питань охорони здоров'я у Нью-Йорку Мері Бессет.

  А от Венесуела повідомила про щонайменше чотири з половиною тисячі випадків підозр на зараження. Саме стільки людей звернулися за медичною допомогою. Але це лише невелика частина хворих – більшість до лікарів не звертаються, бо симптоми відсутні. Розпізнати вірус складно, схожі ознаки ще мають лихоманка Денге та Чикунгунья. А у 90 людей на додаток до Зіка ще й виявили синдром Гієна Барре – захворювання нервової системи, яке впливає на рухи та тонус м'язів. Ця хвороба у більшості випадків успішно лікується. Однак проти вірусу ліків немає, а тих, які полегшують симптоми, не вистачає.

  Поки ж у країні, як і в інших державах Латинської Америки, роблять усе можливе, щоб протистояти хворобі – дезінфікують приміщення та розпилюють репеленти.

  У Всесвітній організації охорони здоров'я стурбовані - фахівці вважають, що кількість людей, яких вразить вірус, скоро може сягнути кількох мільйонів. Тож 1 лютого вони зберуться на засідання, щоб визначити пріоритети у розробці ліків проти хвороби. Поки ж рекомендують користуватися репелентами, одягати закритий одяг, а жінкам – відкласти вагітність.  Нагадаємо, вірус Зіка переносять комарі. Серед симптомів – лихоманка, кон'юнктивіт, висип на шкірі. Вже відомо про перші випадки захворювання у Європі. 

  Попередній матеріал
  У Криму відбуваються масові обшуки та затримання мусульман - правозахисник
  Наступний матеріал
  Бірюков: Добова норма харчування українського військового складає 70 грн
  Теги:
  Loading...

  ВООЗ скликає екстрене засідання через вірус Зіка

  ВООЗ може ввести міжнародний режим надзвичайного стану через вірус Зіка

  В Україні небезпеки поширення вірусу Зіка немає, але інфікуватись можуть туристи – Держсанепідемслужба

  Вірус Зіка зафіксували ще у трьох країнах Європи

  Лихоманка Зіка у Європі: чим це небезпечно

  5 канал - трансляція наживо