Twitter

В Афінах противники підвищення податків закидали поліцію "коктейлями Молотова"

  В Афінах біля парламенту відбулися сутички між поліцією та учасниками демонстрації проти реформ, яких вимагають міжнародні кредитори.

  Як повідомляє Радіо Свобода, група демонстрантів закидала поліцію пляшками з займистою рідиною й камінням, поліція відповіла подразливими газами. Про потерпілих наразі повідомлень не було. За словами поліції, на демонстрацію на площі Конституції в Афінах вийшли близько 12 з половиною тисяч людей.

  У парламенті Греції приймається рішення про реформи, яких вимагають від Греції як передумову переговорів про надання допомоги. Зокрема, це підвищення ПДВ та інших податків і зміни в пенсійній системі.

  Вранці 16 липня прем’єр-міністра Греції Алексіс Ципрас має прозвітувати перед позикодавцями про ухвалені реформи. Якщо їх не ухвалять, із Афінами не почнуть переговорів про надання вже третьої програми міжнародної допомоги, без якої на країну чекає дефолт і, ймовірно, вимушений вихід із зони обігу євро.

  МВФ вже неодноразово попереджав Брюссель, що вважає нереалістичною будь-яку угоду з Грецією, якщо не буде вирішена проблема зі стійкістю її боргового навантаження. Згідно з домовленостями, досягнутими 13 липня між Афінами та Євросоюзом, країни Єврозони пообіцяли розглянути можливість продовження термінів погашення кредитів і ставок за кредитами, якщо Афіни виконуватимуть погоджену програму реформ. Греція до кінця 2018 року потребує 85 млрд євро допомоги, при цьому її борг протягом двох років може досягти 200% ВВП.

  Попередній матеріал
  Восени НАТО проведе в Європі наймасштабніші за останнє десятиріччя навчання
  Наступний матеріал
  Нуланд: ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації свідчитиме про прагнення України дотримуватися Мінських угод
  Теги:
  Loading...