В адміністрації Путіна відмежовуються від зв’язків із терористами з організації БОРН

  Сьогодні речник Путіна Пєсков заперечив зв'язок БОРН з адміністрацією президента РФ.

  Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що справа терористів із "Бойової організації російських націоналістів" (БОРН) не має стосунку до адміністрації президента РФ, передає "Новая газета" з посиланням на офіційні путінські ЗМІ.

  З приводу можливості виступу в суді помічника президента Владислава Суркова Пєсков зауважив, що це питання не до АП, а до слідства і суду. "Це, швидше, стосується адвокатів, прокурорів і так далі, органів слідства та судові влади, потрібно поставити запитання їм", - "перевів стрілки" Пєсков.

  Раніше сьогодні під час засідання Мосміськсуду суддя Павло Мелехін зламав молоток, намагаючись заспокоїти адвоката Марка Фейгіна та прокурора, які сперечалися про зв'язки БОРН з представником адміністрації Путіна Сурковим.

  Сьогодні продовжив давати свідчення колишній член БОРНа Микита Тихонов, засуджений до довічного ув'язнення за вбивство адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової. Він, зокрема, розповів, що лідер угруповання Ілля Горячьов познайомив його зі своїм куратором з адміністрації президента Леонідом Сімуніним і членом руху "Наші" Олексієм Мітрюшіним.

  У листопаді про зв'язки БОРН з адміністрацією Путіна заявляла інша засуджена учасниця БОРН, Євгенія Хасіс. У той же час, за даними джерела РБК, Сімунін не працював безпосередньо в адміністрації президента, а очолював осередок прокремлівського руху "Місцеві".

  "Новая газета" пояснює: "Бойова організація російських націоналістів" – екстремістське угруповання, члени якої, за даними слідства, причетні до організації і виконання політичних убивств у 2000-х роках. Серед їхніх жертв – адвокат Станіслав Маркелов, журналістка Анастасія Бабурова, суддя Едуард Чувашов, антифашисти Ілля Джапарідзе та Іван Хуторський, боксер Муслім Абдуллаєв, передбачуваний член банди "Нічні яструби" Расул Халілов та інші. 3 учасники БОРН засуджені до тривалих термінів ув’язнення, а один – виправданий. У даний час на лаві підсудних знаходиться імовірний лідер БОРНа Ілля Горячьов. Довгий час він переховувався від слідства в Сербії, але в 2013 за запитом Генпрокуратури РФ був екстрагований до Росії.

  Нагадаємо, раніше Пєсков також відхрестився від затриманих на Донбасі російських ГРУшників – 18 травня прес-секретар Путіна заявив, що російських військових на Донбасі немає і не було.

  Попередній матеріал
  Аргентинець, підозрюваний у корупційних схемах ФІФА, здався поліції
  Наступний матеріал
  Пожежа на нафтобазі під Києвом: Турчинов і Шандра заявили, що небезпеки немає