непал
5.ua

Українці, які вижили після землетрусу у Непалі, розповіли про трагедію

На момент землетрусу у Непалі перебували понад 150 українців. Досі на зв'язок не вийшли більш аніж 80. Їхні долі поки що невідомі.

Марія Вербовська – одна з півтори сотні українців, що на власні очі бачили трагедію в Непалі. Два місяці тому з нареченим приїхали в Катманду, подорожуючи Південно-Східною Азією. Відтоді готувалися до сходження в Гімалайські гори. У день землетрусу Марія, як і сотні інших туристів, гуляла історичним центром Катманду. Каже, коли асфальт під ногами захитався, люди здійняли паніку, Марія із друзями вибігли на відкриту ділянку – перехрестя, щоб вберегтися від уламків будівель, що посипалися на голову місцевих мешканців.

Врятуватися від трагедії вдалося і батьку Марії – Ігору Вербовському. Він усього за три години до перших підземних поштовхів вилетів з аеропорту в Катманду. Після тривожних новин чоловік зв'язався з донькою і з'ясував, що нині Марії доводиться ночувати на вулиці через загрозу афтершоків, перебувати у будь-якій будівлі небезпечно. Крім того, ситуація із харчами напружена, крамниці та супермаркети в Катманду відчинилися лише через два дні після трагедії.

У Непалі досі перебуває 161 українець, і понад 80 із них –  не вийшли на зв'язок. Про це повідомляють у вітчизняному МЗС. У відомстві обіцяють евакуювати українців, утім, коли це зроблять, досі не відомо, адже усі рейси до Катманду скасовані.

Чотирьох українців удень на свій борт узяв польський літак. Ті, хто лишився у Непалі,  можуть отримати допомогу  у почесному консульстві України в Непалі.

Кількість жертв землетрусу в Катманду зросла до понад  3 тисяч семисот осіб. За даними Міністерства внутрішніх справ Непалу, в країні на момент землетрусу перебували близько 20 тисяч туристів. Натепер підтвердили загибель п’ятьох індусів, чотирьох китайців та двох  французів. Кількасот австралійців та японців досі не вийшли на зв'язок, так само як і кілька десятків чехів, тайванців та індонезійців. Однак у дипломатичних представництвах уточнюють, що телефонний зв’язок у Непалі ускладнений вже дві доби, тож існує надія знайти туристів живими та неушкодженими.

Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, "5 канал"

Попередній матеріал
Син Шумахера виграв першу гонку в юніорській "Формулі-4"
Наступний матеріал
Реально реформи в Україні стартували п'ять місяців тому - радник Президента

Українські рятувальники можуть долучитися до пошуково-рятувальних робіт у Непалі

Землетрус у Непалі: міжнародна спільнота допомагає ліквідувати наслідки лиха

Із Непалу евакуйовано чотирьох українців, із 85 ще не встановлено зв’язок - МЗС

У Непалі на зв'язок вийшло ще восьмеро українців