shutterstock.com

Україна звернеться в ЮНЕСКО через знесення будинку Тараса Шевченка в Оренбурзі

Будинок Шевченка в Оренбурзі є пам'яткою архітектури національного значення

Україна має намір звернутися до ЮНЕСКО через знищення будинку, в якому жив Тарас Шевченко, в російському Оренбурзі. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час засідання уряду, повідомляє "Радіо Свобода"

Він доручив Міністерству закордонних справ і Мінкультури України направити з цього приводу ноту протесту Міністерству закордонних справ Росії. "Сьогодні буде офіційна заява Мінкультури, а також разом із МЗС ми звернемося до відповідних міжнародних організацій, ЮНЕСКО і до міжнародних організацій з охорони пам'яток із тим, щоб надати міжнародну оцінку таким діям Росії", – заявив віце-прем'єр, міністр культури В'ячеслав Кириленко.

Кириленко наголосив, що у знищеному будинку Шевченко жив під час заслання, в яке його відправив російський цар. "Незважаючи на те, що будинок в Оренбурзі є пам'яткою архітектури національного значення і мав відповідний охоронний номер, він був повністю зруйнований і на його місці побудовано об'єкт інфраструктури – парковку для приватного банку. Це порушення не лише внутрішнього російського законодавства, а й усіх міжнародних норм", – підкреслив Кириленко.

21 лютого місцеві ЗМІ російського Оренбурга повідомили, що у місті знесли будинок, у якому жив Тарас Шевченко. Видання orenday.ru повідомило, що за фактом знесення місцева поліція порушила кримінальну справу.

Як повідомляв 5.ua, у жовтні 2015 року в Мінкульті обурилися незаконним рішенням Росії "привласнити" українські пам'ятки в Криму.

/
/
/

Попередній матеріал
Уряд створить бюро безоплатної правової допомоги в усіх регіонах України
Наступний матеріал
Заяву України про незаконні і дискримінаційні обмеження в торгівлі з боку Росії підтримала низка країн
Loading...

Іменем Шевченка названо вулицю, на якій знаходиться Посольство України в Йорданії

Українці всього світу відзначили 200-ліття Шевченка

На Кавказі облаштували п`єдестал для погруддя Т. Шевченка