uk.wikipedia.org

Україна вперше показує новий Ан-178 у Дубаї

Українська делегація на чолі із першим заступником секретаря РНБО України Олегом Гладковським бере участь у міжнародній аерокосмічній виставці "Dubai Air Show 2015". За оцінками організаторів, цьогорічний захід буде найбільшим за всю історію - у виставці візьмуть участь понад 1100 учасників з 60 країн світу.

На термометрі +32°С. На злітних майданчиках - десятки літаків та гелікоптерів. В Об'єднаних Арабських Еміратах стартувала міжнародна авіакосмічна виставка "Dubai Air Show 2015". Відкрили її тихо – без гучних шоу та презентаційних польотів. Небо у кольори еміратів літаки розфарбували по обіді.

На виставці поки що не велелюдно. Сьогодні тут день фахівців – учасників виставки та їхніх партнерів. Глядачів на міжнародний салон пустять у понеділок. Програма польотів для "обраних" - гарна й різноманітна.

Україна до спекотних Еміратів привезла новенький Ан-178. Літак у польотах участі не бере - надто юний для виставкових презентацій. Але глядачів з-поміж фахівців вражає і приваблює.

Це вже друга його поява перед світом. Вперше новенький транспортний Ан-178 ДП Антонов презентувало у Парижі – на міжнародній авіавиставці Ле Бурже. Але саме тут, в Арабських Еміратах, на "Dubai Air Show 2015" цей літак має найбільше шансів знайти своїх потенційних покупців

Ан-178 – одна з п'яти новинок на Дубайському салоні. В українських авіабудівників цей літак поки що єдиний, який і літає, напрацьовуючи програму сертифікації, і бере участь у виставках. Другий - добудовують у цехах заводу. Нині на транспортнику – російська авіоніка. Але невдовзі її замінять на американську. Такий результат нинішньої зустрічі керівництва ДП Антонов із партнерами із США.

Михайло Гвоздьов, виконувач обов'язків президента ДП "Антонов", наголосив: "Ми домовилися працювати не лише по 132-й машині, але у нас є нова задумка, нова ідея це також почати співпрацю по 158-й і по 178-й. Ми очікуємо від них гарної пропозиції. Це ціна важлива".

Ще один транспортний літак – Ан-132 – заміна популярному на Сході Ан-32 – "Антоновці" у Дубаї презентують поки що лише як програму. "Жива машина" з цехів заводу вийде в другій половині 2016-го. І на цьому літаку-демонстраторі, як називають його фахівці, двигуни встановлять канадські – всесвітньо відомої марки "Прат енд Уїтні". І це ще одна домовленість українських авіабудівників першого ж виставкового дня.

"Нам дуже приємно бути партнером Антонова і із задоволенням використовуємо цю можливість", - підкреслив Джон Саабас, президент "Pratt&Whitney Canada". 

Нагадаємо, 7 травня 2015 року український літак Ан-178 вперше злетів у небо. 

Ольга Калиновська, "5 канал"

Попередній матеріал
Терористи 15 разів обстріляли українські позиції та спровокували бій під Майорськом - прес-центр АТО
Наступний матеріал
На Донеччині важко травмувався молодик, коли спробував розпиляти артилерійський снаряд