мзс україна 5.ua

Україна вітає досягнення згоди в іранському питанні - МЗС

  Україна вітає і схвалює домовленості щодо Спільного всеосяжного плану дій з врегулювання іранського ядерного питання, заявляє Міністерство закордонних справ.

  Про це пише "Інтерфакс-Україна".

  "Це дійсно історична подія, яка стала результатом довготривалих переговорів між "шісткою" міжнародних посередників та Іраном. Україна вітає рішучість усіх сторін забезпечити послідовну реалізацію Спільного всеосяжного плану дій у тісній співпраці з МАГАТЕ ", - йдеться в коментарі МЗС.

  У зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Україна, як держава, яка добровільно відмовилася від третього за величиною ядерного потенціалу, вважає, що повна реалізація цих домовленостей стане значним внеском у зміцнення режиму ядерного нерозповсюдження, який є наріжним каменем регіональної та міжнародної стабільності.

  Крім того, МЗС України вітає зняття санкцій з Ірану.

  "Вважаємо, що зняття економічних та фінансових санкцій з Ірану створює можливості для більш повної реалізації значного потенціалу цієї країни, в тому числі для активізації українсько-іранського співробітництва в торговельно-економічній сфері", - повідомили у прес-службі зовнішньополітичного відомства.

  Як повідомляв 5.ua, 14 липня на переговорах щодо ядерної програми Ірану було досягнуто історичної угоди про врегулювання ядерної діяльності та зняття санкцій з Тегерану. 

  Попередній матеріал
  На кордоні з Росією СБУ затримала вантаж на 1 млн грн
  Наступний матеріал
  За добу в зоні АТО загинуло 8 українських бійців – Лисенко