worldmap.org.ua

Україна обурилася: В Польщі видали карту Європи, де Крим вказано як територію РФ

  Польське видавництво "Галілеос" видало політичну карту Європи, у друкованій версії якої Крим вказано як територію Росії, а в електронній зазначено, що півострів є спірною територією

  Про це повідомляє "Укрінформ". Як зазначається, посольство України у Польщі звернуло увагу видавництву на те, що весь цивілізований світ визнає Кримський півострів територією України і наголосило на необхідності виправити помилку.

  "Весь демократичний світ, зокрема Польща та ЄС, не визнають нелегальну анексію суверенної території України – Криму. На жаль, розміщена у книзі карта не тільки вводить в оману як користувачів Інтернету, так і власників друкованої версії політичної карти Європи, але й суперечить позитивному іміджу Польщі, яка займає рішучу позицію щодо підтримання територіальної цілісності України”, - йдеться в листі диппредставництва на адресу видавництва "Галілеос".

  У посольстві наголошують, що у зв'язку з цією ситуацією відповідним кроком буде "якнайшвидше вчинення дій з метою виправлення цієї ситуації - опублікування відповідної заяви, а також розміщення правильної карти в електронній версії, а також вилучення друкованої версії політичної карти Європи з метою виправлення хибної карти України".

  Українські дипломати висловили сподівання, що видавництво намагатиметься уникнути ситуації, коли його сприйматимуть як таке, продукція якої, зокрема політична карта Європи, суперечить міжнародним документам щодо визнання кордонів України.

  Поки що видавництво "Галілеос", яке розташоване в місті Єленя Гура на південному заході Польщі, не відреагувало на лист українського посольства.

  Нагадаємо, це не перший випадок. Торік польське товариство Vox Humana у виданій книзі для дітей "Дитинство у різних країнах" карту України зобразило без Криму. Після втручання посольства України в РП товариство вибачилося за публікацію і пообіцяло виправити ситуацію шляхом вклеювання наклейок із правильною картою, в якій Крим цілковито належить Україні.

  Як повідомляв 5.ua, болгарське національне телебачення назвало Крим у складі Росії в одному з сюжетів "технічною помилкою".

  Попередній матеріал
  Порошенко: Законодавчих перепон на шляху отримання безвізового режиму з ЄС немає
  Наступний матеріал
  Сирійські повстанці відвоювали у бойовиків ІД місто Аш-Шададі
  Теги:
  Loading...

  Росія перекроює карту Європи – Байден

  Європарламент прийме резолюцію щодо окупованого Росією Криму

  Яценюк у День Соборності: "Наша мета - єдина країна з Донецьком, Луганськом та Кримом"

  Прокуратура порушила справу проти співробітників "Coca-Cola" через мапу з анексованим Кримом