nahnews.com.ua

Учасники Паризької кліматичної конференції всю ніч обговорювали положення угоди

  Учасники Паризької кліматичної конференції обговорювали положення універсальної угоди проти глобального потепління усю ніч і, не дійшовши згоди, домовилися продовжити роботу в суботу, щоб подолати останні розбіжності.

  Про це заявив головуючий на конференції міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус, передає "Укрінформ".

  "Ми вважаємо за краще взяти більше часу, щоб проконсультуватися з делегаціями впродовж п'ятниці і зрештою дійти згоди", - заявив він.

  За його словами, очікується, що остаточний текст універсальної угоди буде представлено в суботу, 12 грудня, вранці, а затвердження відбудеться в середині дня. "Справа рухається у правильному напрямку", - додав він.

  Зазначається, що роботу конференції буде продовжено на одну добу в разі, якщо представники 195 країн-учасниць дійдуть остаточної згоди. Раніше Фабіус висловлював обережний оптимізм, що кліматична конференція завершиться вчасно. Проект тексту глобальної угоди, яку мають ухвалити учасники, офіційно представив у середу головуючий на форумі міністр закордонних справ та міжнародного розвитку Франції. Текст містив майже 50 сторінок. У ніч з четверга на п'ятницю учасники скоротили його майже на третину.

  Відповідно до проекту угоди, планується кожні 5 років погоджувати квоти по шкідливих викидах і розміри внесків. Крім того, документ містить зобов'язання, згідно з якими починаючи з 2020 року індустріально розвинені країни щорічно виділятимуть $100 млрд на підтримку економічно слабких держав у боротьбі з наслідками змін клімату.

  Нагадаємо, саміт ООН з питань клімату розпочався 30 листопада у Парижі. 5 грудня учасники конференції схвалили текст майбутньої угоди зі скорочення викидів парникових газів.

  Попередній матеріал
  Депутат Барна покинув фракцію БПП після сутички в Раді
  Наступний матеріал
  У наступному році ціна імпортного газу буде нижчою – Яценюк
  Теги:
  Loading...