Женева_Сирія 5 канал

У Женеві сирійська опозиція вимагає поліпшити гуманітарну ситуацію у країні

Інакше Вищий комітет із переговорів погрожує вийти із процесу мирного діалогу.

Про це повідомляє Deutshe Welle.

Сирійські опозиціонери наполягають на припиненні обстрілів мирного населення, відкритті гуманітарних коридорів та обміні полоненими. Проте, як стверджує опозиція, армія Асада і її союзник - Росія - ігнорують ці прохання. І навпаки - посилюють обстріли. Вищий переговорний комітет - основна група сирійської опозиції. До мирних переговорів у Женеві вони погодилися приєднатися напередодні - вже після того, як перемови з мирного урегулювання ситуації в Сирії - розпочалися без них.

"Я поспілкувався з представниками опозиції - Вищого комітету з переговорів. Вони заслуговують на те, щоб їхні застереження були вислухані. Тож я пояснив наш план і сенс усіх цих переговорів. А вони поділилися зі мною своїми ідеями, і дадуть знати - яким чином долучаться до запланованого нами. Я налаштований оптимістично і рішуче - це історична нагода, її не можна втратити", - заявив спецпредставник ООН по Сирії Стефан де Містура.

Речник Вищого комітету з переговорів Салім Аль-Муслат додав: "Ми налаштовані оптимістично і приїхали сюди справді для того, щоб знайти рішення, прийнятне для всіх сирійців. Незалежно від того, яку сторону вони представляють. Нам треба віднайти Сирію, відродити її вільною від тероризму і від диктатури".

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше, 31 січня 2016 року, до Женеви прибула основна група сирійської опозиції. Сьогодні опозиціонери вперше зустрілися зі спецпредставником ООН по Сирії Стефаном ді Містурою. 

Попередній матеріал
У Сирії кількість загиблих внаслідок теракту поблизу Дамаска зросла до 60 осіб
Наступний матеріал
У Житомирі сталося ДТП за участі поліцейської автівки - двоє потрапили до лікарні

У Женеві розпочався перший раунд переговорів щодо ситуації в Сирії

У Женеві почнеться новий раунд переговорів щодо врегулювання ситуації в Сирії

Мирні переговори щодо Сирії відбудуться без церемонії відкриття та без оголошення списку гостей

Уряд Сирії ігнорує більшість запитів ООН про надання гумдопомоги регіонам в облозі