вірменія
5.ua

У Єревані вшанували пам’ять жертв геноциду вірмен

Пам'ятні заходи у Єревані розпочалися від самого ранку.

Геноцид вірмен в Османській імперії забрав життя понад півтора мільйона людей. Про це не треба мовчати, це треба визнати і покаятися, наголошує вірменський президент Серж Саргсян.

Трагедію 1915 року визнали геноцидом понад 20 країн світу. Туреччина категорично не погоджується, мовляв, тоді були такі часи, тоді була інша влада і тоді були такі історичні обставини.

Вірмени таку риторику не сприймають і називають ті події справжнім пеклом. Родичі жертв геноциду, розказують, що побоюючись переходу вірмен на бік Росії у Першій світовій війні, турецька влада знищила півтора мільйони людей.

В Османській імперії вірмен не тільки знищували, їх виселяли. Понад мільйон людей втекли від переслідувань до Сирії та Лівану. У ліванському місті Антеліас  тисячі людей сьогодні вийшли на вулиці.

Туреччина не тільки не визнала геноциду, а й вкрай зіпсувала і так напружені стосунки з Вірменією, перенісши дату Дарданелльської операції під Галліполі, яка розпочалася ще у лютому 1915-го, на день роковин масового винищення вірмен в Османській імперії - 24-го квітня. У Єревані це розцінюють як навмисне відволікання уваги світової спільноти від геноциду. 

Попередній матеріал
Порошенко: Олігархи, які хочуть тиснути на владу страйками – "отримають по руках".
Наступний матеріал
Ахметову завищення ціни на вугілля потрібне для того, щоб за рахунок українців розрахуватися по кредитах - Найєм

Туреччина намагається інформаційно "перебити" відзначення річниці геноциду вірмен в Єревані – експерт

У Києві вшановують соті роковини геноциду вірмен

Сьогодні у Вірменії в пам'ять жертв геноциду пройдуть жалобні заходи

Вірменська церква зарахує до сонму святих 1,5 млн жертв геноциду вірмен