сана ємен
5.ua

У Ємені бойовики-хусити продовжують захоплювати території, незважаючи на обстріли саудівських літаків

  У Ємені літаки Саудівської Аравії обстрілюють позиції бойовиків-хуситів, за якими стоїть Іран, що намагається посилити вплив у регіоні. Окрім того, бойовиків підтримує Росія, котру єменська влада звинуватила в поставках зброї під виглядом гуманітарного вантажу.

  Натомість саудитів підтримують Сполучені Штати, які більше не хочуть власноруч влізати до воєн на Близькому Сході. США постачають союзникам розвідувальну інформацію та зброю.

  Ворогуючими силами Ємен розділений на три частини. Схід перебуває досі під контролем військ президента-утікача, якого підтримує Саудівська Аравія. Захід країни тримають бойовики-хусити, підтримувані Іраном. А між ними нові землі захоплює "Аль-Каїда".

  Всупереч сподівань міжнародної коаліції на своєрідний бліцкриг,12 днів повітряних обстрілів не зупинили просування бойовиків. Хусити контролюють єменську столицю Сану та захоплюють нові території. Подекуди стримують їх місцеві племена, відбиваючи невеликі поселення. Жертвами протистояння стали сотні людей, серед яких і цивільні.

  За першої можливості люди тікають від небезпеки з Сани та Адена літаками та кораблями. Деякі з цих операцій без прикриття саудівської авіації провести не вдалося б.

  Доправлення вантажів Червоного Хреста теж доводиться узгоджувати з саудитами. Найближчими днями на допомогу Ємену мають вирушити майже 50 тонн гуманітарної допомоги. Саудівські сили відкриють їм повітряний коридор, а потім - продовжать обстріли.

  Попередній матеріал
  Питання легалізації ДУК та інших підрозділів вже вирішується – Галушко
  Наступний матеріал
  УПЦ КП передала бійцям АТО три тисячі гостинців до Великодня

  МЗС: 51 українця евакуювали з Ємену

  ЮНІСЕФ: через загострення військового конфлікту, Ємен - на межі гуманітарної катастрофи

  У Єменському МЗС у прихованих поставках зброї повстанцям-хуситам звинуватили Росію

  Саудівська Аравія відновила бомбардування столиці Ємену