radiopolsha.pl

У Варшаві пройшов багатотисячний марш на підтримку влади

У Варшаві в річницю введення воєнного стану прихильники правлячої партії "Право і справедливість" провели Марш свободи і солідарності.

Про це повідомляє "Радио Польша".

Захід також покликане висловити підтримку діям уряду Беати Шидлов і президенту Польщі Анджею Дуді. Марш почався на площі Трьох хрестів з прочитання імен жертв воєнного стану та молитвою про покійними. Далі приватники заходу почали йти по Королівському Шляху до пам'ятника Юзефу Пілсудському у Бельведера.

Мітингарі несли в руках державні прапори і транспаранти "Президент ми з тобою", "Хочемо декомунізації судів та громадських ЗМІ", "Смоленськ - все згідно з процедурою". На марші виступив також голова партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський. У своєму виступі він зазначив, що рішення повинні прийматися демократично, а не жменькою людей. На його думку, Марш свободи і демократії - це марш пам'яті і марш майбутнього. Ярослав Качинський також підкреслив, що рух "Солідарність" зосередило в собі ідею боротьби поляків за свободу. 

Ярослав Качинський також зазначив, що в 90-х рр не був побудований моральний порядок, запропонований Іваном Павлом ll. "Тих, хто це зробив, потрібно відсторонити. Саме вони намагаються довести зараз, що демократія знаходиться в небезпеці", - сказав лідер правлячої партії. За оцінками міської влади у Марші свободи і солідарності бере участь близько 15 тис. осіб. Організатори заходу на даний момент не надали свої підрахунки. За інформацією видання, в неділю 13 грудня 1981 року в Польщі було введено воєнний стан, який тривало до липня 1983 року.

Як повідомляв 5.ua, вчора, 12 грудня 2015 року у Варшаві 50 тис. людей вийшли на мітинг за демократію. Обурення протестувальників спричинив скандал довкола призначення суддів. Сейм попереднього скликання призначив 5 суддів із 15, однак президент - не дозволив їм скласти присягу. Натомість новий парламент, в якому більшість отримала партія "Закон і порядок", змінив закон і призначив нових суддів, а також розширив повноваження президента.

Попередній матеріал
Повітряні атаки в Сирії: щонайменше 28 людей загинуло
Наступний матеріал
Російський депутат: Україна може не лише себе забезпечувати газом, а й експортувати його