5 канал

У Варшаві масштабним парадом відзначили Свято Польського війська

  Вулицями столиці пройшли вояки всіх родів Збройних сил.

  Проїхали танки, бронемашини, гаубиці та інша військова техніка, повідомляє AP. У небі демонстрували свою міць винищувачі MіГ-29 і F-16, гелікоптери і транспортні літаки. Свято Польського війська щороку відзначають у день так званого "Дива над Віслою" - ключової перемоги поляків над Червоною Армією в 1920 році під Варшавою.

  Ця історична битва, яка стала вирішальною у збереженні польської незалежності, відбулась 95 років тому. Польща перемогла війська Радянської Росії і стримала більшовицьку навалу на Стару Європу.

  "Польща стає сильнішою. Я б хотів, аби ми мали країну, як я завжди наголошував, повторюючи слова Лєха Качинського, яка вміє захищати слабших і не мусить боятися сильних. Це велике завдання не лише для польських військових, а і для польської влади на майбутнє і для президента Польщі. Ми маємо й надалі модернізувати Збройні сили, щоб вони ставали дедалі сильнішими, щоб зростала безпека нашої країни і усіх поляків. Ми маємо працювати пліч-о-пліч із союзниками з НАТО, яке є гарантами нашої безпеки. І я вірю, що скоро Альянс її посилить", - зазначив президент Польщі Анджей Дуда.

  Нагадаємо, 6 серпня, Анджей Дуда склав присягу президента Польщі і офіційно обійняв посаду глави держави.

  Попередній матеріал
  Терористи перевезли 11 "Градів" до Донецька – звіт ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Упродовж доби бойовики 136 разів відкривали вогонь по українських позиціях
  Теги:
  Loading...