@Tabagari / Twitter

У Варшаві 50 тис. людей вийшли на мітинг за демократію

  Активісти протестують проти ситуації, що склалася довкола вибору нових суддів Конституційного суду РП.

  У суботу, 12 грудня, у Варшаві представники громадських організацій та опозиції зібралися на акцію "Громадяни за демократію". Загалом участь в акції взяли 50 тис. демонстрантів, спершу вони провели мітинг перед Конституційним трибуналом, потім пройшли до Сейму і Палацу президента, повідомляє "Польське радіо".

  Організатори – "Комітет захисту демократії" (KOD). Активісти протестують проти ситуації, що склалася довкола вибору нових суддів Конституційного суду РП, передає "Укрінформ"

  "Хочемо висловити свій громадянський протест, показуючи правлячим політикам, що, поважаючи демократію і результати демократичних виборів, вимагаємо поваги до закону", – заявив ініціатор KOD Матеуш Кійовський. Він наголосив, що правляча партія "Право і Справедливість" (PiS) і президент не можуть «диктувати іншим свій спосіб життя і мислення".

  До позапартійної демонстрації, що відбувалася під польськими національними прапорами та прапорами ЄС, долучилися лідери та політики більшості опозиційних партій - "Громадянської платформи", Польської селянської партії і партії "Сучасна". Мітингувальники скандували гасла "Президент, порушуєш закон", "Анджей Дуда, віддай владу", "Тут не Будапешт, а Варшава" (натяк на порушення демократичних прав в Угорщині - ред.)

  Як повідомляв 5.ua, 2 грудня в столиці Вірменії знову розпочалися акції протесту. Люди вийшли на мітинг проти запланованих змін до конституції.

  Попередній матеріал
  Порошенко побажав депутатам від "БПП" не стати клієнтами антикорупційного бюро
  Наступний матеріал
  На конференції з клімату в Парижі заявляють про кінець ери викопного палива
  Теги:
  Loading...