туреччина
5.ua

У Туреччині відзначають 100-річчя Галліполійської битви

  Туреччина відзначає сторіччя початку Дарданелльської операції періоду І світової війни. На урочистості з’їхалися представники низки країн з усього світу.

  Зокрема, тут присутній австралійський прем’єр Тоні Еббот, а також його новозеландський колега, Джон Кей, Принц Чарльз буде представляти на події Велику Британію.

  Дарданелльську операцію під Галліполі називають невдалою, проте однією з найвідоміших битв Першої Світової війни – передусім для Австралії та Нової Зеландії, чиї солдати складали значну частину висадженого союзниками десанту.

  Операція на півострові Галліполі передусім мала на меті захопити протоку Дарданелли, щоби змусити Туреччину вийти з війни. У лютому 1915 року англо-французький флот почав обстріл берегових укріплень, але це не принесло бажаного результату. Тоді вирішили висадити десант на півострів Галліполі. Однак прорахунки у підготовці і організації операції дозволили турецьким військам і їх союзникам організувати потужний супротив. Кількість загиблих у цій битві перевищує 120 тисяч людей.

  Попередній матеріал
  ВР не має претензій до глави Мінінформації
  Наступний матеріал
  Надія Савченко не визнала провини - адвокат

  Європарламент закликав Туреччину визнати геноцид вірменів в Османській імперії

  У Туреччині побудують перший за 92 роки християнський храм

  Туреччина висловила протест Папі Римському через слова про "геноцид вірмен"

  Папа Римський: масові вбивства вірмен у Туреччині є першим геноцидом ХХ сторіччя