У Туреччині побудують перший за 92 роки християнський храм

  Після розпаду Османської імперії в 1923 році в Туреччині побудують першу християнську церкву. Про таке рішення прем'єр-міністр країни Ахмет Давутоглу оголосив на зустрічі з представниками немусульманських релігійних громад у Стамбулі.

  Про це повідомляє Islam.in.ua.

  Вона буде розташовуватися у передмісті Стамбула на березі Мармурового моря, де вже є храми християнських меншин - Грецької православної, Вірменської та Католицької церков.

  Будівництво першої на території Туреччини за минулі 92 роки християнської церкви оплатить сирійське співтовариство, яке подало прохання про зведення храму.

  "Це буде перша церква з моменту заснування Турецької республіки", - заявило джерело в турецькому уряді. Він пояснив, що раніше церкви тільки відновлювалися або знову відкривалися для публіки. Так, сирійській спільноті повернули їх релігійну власність - монастир Мор-Габріель в Мардіні. Однак нові християнські храми в країні не будувалися.

  Численність спільноти сирійських християн у Туреччині становить трохи менше 20 тисяч. Вони живуть в основному на південному сході країни і, як правило, відвідують або православну, або католицьку церкви. За останні роки їх кількість зросла у зв'язку з припливом у країну біженців з Іраку та Сирії. Керівна партія Туреччини часто піддається критиці за надмірну підтримку ісламу у світській державі.

  Зокрема, глава кабінету міністрів країни Ахмет Довутоглу заявив про те, що уряд не вважає якусь релігійну або культурну традицію аутсайдером. Він також додав, що влада Туреччини ставиться з однаковою повагою до віросповідання всіх громадян.

  Глава католицької церкви Папа Франциск під час свого недавнього візиту до Туреччини закликав покласти край "полювання" на християн і так звані "християнофобські" гоніння в Сирії та Іраку. Папа Римський і патріарх Варфоломій I Константинопольський закликали до "конструктивного діалогу" з ісламом на основі "взаємної поваги та дружби".

  Попередній матеріал
  На Одещині триває "Ленінопад"
  Наступний матеріал
  Турчинов: ймовірність повномасштабної війни з Росією залишається високою

  Папа Римський Франциск удруге прибув із візитом до Азії

  Україна стала драматичним театром бойових дій - Папа Римський Франциск

  Папа Римський: війна завжди перетворює нас на рабів

  Папа Римський помолився за Україну