twitter.com/STForeignDesk

У Сирії бойовики публічно обезголовили всесвітньо відомого археолога

  Бойовики угруповання "Ісламська держава" вбили археолога, який 40 років доглядав за руїнами стародавньої Пальміри в Сирії.

  Як повідомляє BBC Україна, ісламісти, які захопили об'єкт світової спадщини ЮНЕСКО в травні, майже місяць утримували 81-річного Халеда аль-Асаада. Державне інформагентство Сирії Сана повідомило, що 18 серпня Асаада обезголовили на очах у десятків людей, після чого тіло археолога повісили на одній із грецько-римських колон.

  Бойовики ІД намагалися витягти з археолога інформацію про місце зберігання скарбів Пальміри. Він був директором об'єкту чотири десятиліття до 2003 року, коли вийшов на пенсію. Але й після цього подовжував працювати експертом. Працював із ЮНЕСКО і Європейською комісією над археологічними проектами в Пальмірі.

  Від часу захоплення Пальміри бойовики ІД знищили скульптуру лева ІІ століття і дві ісламські святині, які вони назвали "проявами політеїзму". ЮНЕСКО у липні завила,що пограбування бойовиками архітектурних пам'яток набуло величезних масштабів.

  Нагадаємо, США із союзниками завдають авіаударів проти бойовиків "Ісламської держави" в Сирії та Іраку, де вони захопили значні території. Наприкінці липня масштабну операцію проти "ІД" почала Туреччина.

  Попередній матеріал
  У Китаї пелікану роздрукували новий дзьоб на 3D-принтері
  Наступний матеріал
  На дороги в Україні виділені кошти, яких не вистачає навіть на "ямковий ремонт" – Пивоварський