twitter.com/STForeignDesk

У Сирії бойовики публічно обезголовили всесвітньо відомого археолога

  Бойовики угруповання "Ісламська держава" вбили археолога, який 40 років доглядав за руїнами стародавньої Пальміри в Сирії.

  Як повідомляє BBC Україна, ісламісти, які захопили об'єкт світової спадщини ЮНЕСКО в травні, майже місяць утримували 81-річного Халеда аль-Асаада. Державне інформагентство Сирії Сана повідомило, що 18 серпня Асаада обезголовили на очах у десятків людей, після чого тіло археолога повісили на одній із грецько-римських колон.

  Бойовики ІД намагалися витягти з археолога інформацію про місце зберігання скарбів Пальміри. Він був директором об'єкту чотири десятиліття до 2003 року, коли вийшов на пенсію. Але й після цього подовжував працювати експертом. Працював із ЮНЕСКО і Європейською комісією над археологічними проектами в Пальмірі.

  Від часу захоплення Пальміри бойовики ІД знищили скульптуру лева ІІ століття і дві ісламські святині, які вони назвали "проявами політеїзму". ЮНЕСКО у липні завила,що пограбування бойовиками архітектурних пам'яток набуло величезних масштабів.

  Нагадаємо, США із союзниками завдають авіаударів проти бойовиків "Ісламської держави" в Сирії та Іраку, де вони захопили значні території. Наприкінці липня масштабну операцію проти "ІД" почала Туреччина.

  Попередній матеріал
  Більше половини росіян вважають, що до Путіна не доходить правда про стан справ у Росії - опитування
  Наступний матеріал
  На дороги в Україні виділені кошти, яких не вистачає навіть на "ямковий ремонт" – Пивоварський
  Теги:
  Loading...