flickr.com

У світі щороку на смітнику опиняється понад 1,3 млрд тонн їжі – WWF

  При цьому 795 млн людей на планеті хронічно недоїдають

  Люди щороку викидають понад 1,3 млрд тонн харчових продуктів. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на доповідь, яку для Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) підготувала дослідницька компанія Metabolic.

  "За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), нині 31% харчової продукції просто викидається", - звітують у фонді. При цьому 795 млн людей на планеті хронічно недоїдають. "Навіть чверті їжі, яка викидається, вистачить, щоб нагодувати всіх цих людей", - підкреслили у WWF.

  Найбільше продуктів викидають жителі Європи та Північної Америки, які часто самі утилізують їжу. Нерідко їжа псується ще до того, як потрапить до споживачів - на складах і базах, у крамницях, під час транспортування тощо.

  Разом із тим, нині, за даними екологів, для вирощування агрокультур використовують понад половину всіх територій планети, придатних для цього. А через любов людства до морепродуктів різко скорочуються популяції багатьох видів риб, серед яких є і рідкісні.

  Щоб запобігти катастрофі, WWF пропонує під час акції "Година Землі" скоротити споживання напівфабрикатів і звернути увагу на місцеві та сезонні продукти, особливо рослинного походження. Це необхідно для зменшення часу, ресурсів і енергії, що йдуть на виробництво і транспортування їжі.

  Також фонд пропонує ввести систему екологічної сертифікації. Вона дозволить сформувати всі умови для створення екологічно безпечної продукції та організації виробництв, що відповідають установленим законом екологічним вимогам, які передбачають гарантування безпеки життя, здоров'я споживачів і охорони навколишнього середовища.

  Нагадаємо, за даними міжнародного об'єднання організацій з боротьби з бідністю Oxfam статки 62 найбагатших людей планети в сукупності дорівнюють розміру майна 3,6 млрд найбідніших людей. При цьому розрив між бідними і багатими безперервно збільшується.

  Попередній матеріал
  Саакашвілі опублікував свої старі армійські фото
  Наступний матеріал
  Мінські угоди є нікчемними, вони не отримали національного погодження - експерт
  Loading...