саміт Африканського союзу 5.ua

У столиці Ефіопії відкрився саміт Африканського союзу

Саміт триватиме в Аддис-Абебі протягом двох днів.

Головні теми обговорення - мир і стабільність у Африканському регіоні, розвиток інфраструктури і становище жінок, йдеться у повідомленні прес-служби на офіційному сайті African Union.

Окремо обговорять ситуацію у Бурунді, де понад рік триває політична криза і збройні повстання бойовиків. Окрім лідерів десятків держав Африки, почесним гостем є генеральний секретар ООН Бан Кі-мун. Він уже закликав лідерів країн Африки не використовувати прогалини в законодавстві задля того, щоб утриматися при владі на необмежений термін. Адже саме це, на думку Бан Кі-муна, є причиною заворушень у Бурунді і Республіці Конго. Натомість президент Зімбабве 91-річний Роберт Муґабе, що керує своєю країною понад 35 років, звинуватив ООН у спробі втрутитися у справи незалежних держав і закликав реформувати Радбез. 

Бан Кі-мун наголосив: "Я дуже радий, що цьогорічний саміт ви вирішили присвятити правам людини, особливо жінок. Це вирішальні теми для миру, безпеки і боротьби з екстремізмом, а також для впровадження сталого розвитку. Жінки мають брати повноцінну участь у житті суспільства, включно із найвищими владними посадами і мирними переговорами. Час ізоляції жінок минув".

"Ми щороку приїжджаємо на відкриття Генасамблеї ООН, витрачаємо великі гроші, щоб бути там, виголошуємо промови, а тоді знову повертаємось додому. Але босси у Раді безпеки ООН заявляють, що у нас ніколи не буде таких повноважень як у них - постійних членів Радбезу. А ми вимагаємо цього і вимагаємо, вимагаємо і вимагаємо.... Треба реформувати Радбез!" - наголосив президент Зімбабве Роберт Муґабе. 

Як повідомляв 5.ua, 9 листопада 2015 року в ЄС заявили, що готові заплатити африканським країнам, щоб ті забрали назад біженців

Попередній матеріал
На Хмельниччині атестацію правоохоронців завершать у лютому - Нацполіція
Наступний матеріал
Викрадена в Донецьку волонтерка вийшла на зв’язок із рідними – ЗМІ

Бойовики "Аль Шабаб" напали на базу африканських миротворців у Сомалі

ЄС і країни Африки домовилися, що робити з мігрантами

Літак Ан-12, що розбився у Південному Судані, належав африканській компанії - Мінтранс РФ

ООН прогнозує півдню Африки масовий голод

Наприкінці вересня до України прибуде південноафриканське вугілля

5 канал - трансляція наживо