Головні теми обговорення - мир і стабільність у Африканському регіоні, розвиток інфраструктури і становище жінок, йдеться у повідомленні прес-служби на офіційному сайті African Union.
Окремо обговорять ситуацію у Бурунді, де понад рік триває політична криза і збройні повстання бойовиків. Окрім лідерів десятків держав Африки, почесним гостем є генеральний секретар ООН Бан Кі-мун. Він уже закликав лідерів країн Африки не використовувати прогалини в законодавстві задля того, щоб утриматися при владі на необмежений термін. Адже саме це, на думку Бан Кі-муна, є причиною заворушень у Бурунді і Республіці Конго. Натомість президент Зімбабве 91-річний Роберт Муґабе, що керує своєю країною понад 35 років, звинуватив ООН у спробі втрутитися у справи незалежних держав і закликав реформувати Радбез.
Бан Кі-мун наголосив: "Я дуже радий, що цьогорічний саміт ви вирішили присвятити правам людини, особливо жінок. Це вирішальні теми для миру, безпеки і боротьби з екстремізмом, а також для впровадження сталого розвитку. Жінки мають брати повноцінну участь у житті суспільства, включно із найвищими владними посадами і мирними переговорами. Час ізоляції жінок минув".
"Ми щороку приїжджаємо на відкриття Генасамблеї ООН, витрачаємо великі гроші, щоб бути там, виголошуємо промови, а тоді знову повертаємось додому. Але босси у Раді безпеки ООН заявляють, що у нас ніколи не буде таких повноважень як у них - постійних членів Радбезу. А ми вимагаємо цього і вимагаємо, вимагаємо і вимагаємо.... Треба реформувати Радбез!" - наголосив президент Зімбабве Роберт Муґабе.
Як повідомляв 5.ua, 9 листопада 2015 року в ЄС заявили, що готові заплатити африканським країнам, щоб ті забрали назад біженців.