документи_голокост 5.ua

У стіні квартири літня пара знайшла понад 6 тис. цінних документів про підготовку Голокосту

  Понад 6 тис. цінних документів про підготовку Голокосту знайшла у своїй квартирі в Будапешті літня пара.

  Папери були замуровані в одній зі стін будинку, повідомляє видання theguardian. У стіні квартири утворилась щілина. Коли господар вирішив її полагодити, то наткнувся на папір. Чоловік подумав, що пошкодив сусідські шпалери.

  Зазирнувши у щілину, він побачив, що на папері щось написано. Разом із дружиною він почав розбирати стіну. З неї вони дістали 61 кг документів - запилених, але в гарному стані. Документи передали до міського архіву Будапешта. 6 тис. 300 задокументованих переписів 1944 року передували знищенню понад 200 тис. євреїв у таборах смерті у столиці Угорщини. У паперах записували, чи належать мешканці до єврейської громади, чи ні. На полях зазначали загальну кількість християн та євреїв.

  Для істориків документи справді безцінні - вони допоможуть заповнити прогалину у знаннях про трагедію євреїв у Будапешті. Пізніше переписи оцифрують і оприлюднять.

  Нагадаємо, День пам'яті жертв Голокосту в Ізраїлі відзначають щороку. Через особливості юдейського календаря він припадає щоразу на різні дати. При цьому завжди між річницею повстання у Варшавському гетто та Днем незалежності Ізраїлю.

  Попередній матеріал
  На Закарпатті почався паводок: у воді вже опинилося кілька житлових будинків
  Наступний матеріал
  Лисенко: За минулу добу поранено трьох український військовослужбовців
  Теги:
  Loading...