США сенатори
5.ua

У США сенатори-демократи заблокували резолюцію республіканців щодо скасування ядерної угоди з Іраном

  Республіканцям не вистачило лише двох голосів. Президент США Барак Обама визнав результати засідання перемогою дипломатії та міжнародної безпеки.

  Конгрес має ухвалити остаточне рішення щодо укладення угоди з Іраном щодо обмеження його ядерної програми до 17 вересня, повідомляє AP. Натепер в обох палатах конгресу більшість належить республіканцям, які виступають проти угоди. Зазначимо, головна частина угоди передбачає, що Іран упродовж 5 років не збагачуватиме уран до рівня, який дає можливість виробляти ядерну зброю, і перетворить завод "Фордо" у технологічний центр. За це з Тегерану знімуть економічні санкції. Прибічники підписання угоди наполягають, що після її підписання Іран ніколи не зможе виготовляти ядерну зброю, а за роботою на його реакторах пильнуватимуть міжнародні інспектори.

  "Фінальна угода зменшить здатність Ірану виробляти ядерну зброю і заблокує всі можливі шляхи отримання матеріалів для бомби. Вона впроваджує найретельніший нагляд за заводами і реакторами. Водночас Іран поступово, упродовж наступного десятиліття, позбудеться санкцій. Чи довіряю я Ірану? Звісно, ні. Але й Іран нам теж не довіряє. Але я вірю в угоду", - зазначив депутат від демократів Джеймс Макговерн.

  "Іранська угода погана для Америки, погана для Ізраїлю, погана для Близького Сходу, але чудова для Ірану. Ми підпишемо, і вони будуть співати й танцювати на вулицях Тегерана. Чому? Бо це прекрасна угода! Вона легалізує статус ядерної держави. Ми можемо сперечатися, коли це станеться, але рано чи пізно вони створять ядерну зброю. І що, це гарна новина? Стане світ від цього безпечнішим? Вочевидь – ні", - наголосив депутат від республіканців Тед По.

  Попередній матеріал
  У США вшанують пам'ять загиблих у терактах 11 вересня
  Наступний матеріал
  12 Форум Ялтинської європейської стратегії стартував у Києві