5.ua

У США розчаровані президентськими виборами в Білорусі

  У США заявили, що "розчаровані" президентськими виборами у Білорусі, бо вони не виправдали очікувань на вільне і чесне волевиявлення.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Представник Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що міжнародні спостерігачі відзначили "серйозні проблеми" під час голосування 11 жовтня, за підсумками якого чинний президент Олександр Лукашенко з понад 83% голосів виборців був переобраний на п'ятий термін.

  Речник Держдепартаменту зазначив, що проблеми були пов'язані з неможливістю міжнародних та місцевих спостерігачів спостерігати за підрахунком голосів. Крім того, Тонер заявив про майже повну відсутність представників від опозиції чи незалежних спостерігачів у виборчих комісіях.

  "Вільна і незалежна преса, простір для організацій громадянського суспільства та роботи опозиційних партій, а також повний доступ міжнародних та внутрішніх спостерігачів мають важливе значення для забезпечення вільних і справедливих виборів", – наголосив Тонер.

  Нагадаємо, офіційні результати виборів президента Білорусі мають оголосити у п'ятницю, 16 жовтня. Проте уже у понеділок відомо: главою держави уп'яте став чинний президент Олександр Лукашенко.

  Попередній матеріал
  Парламентська асамблея НАТО прийняла Резолюцію солідарності з Україною
  Наступний матеріал
  У Києві презентували документальний фільм про героїчний рейд українських десантників
  Теги:
  Loading...