вибори 5 канал

У США попередній раунд виборів стартував зі штату Айова

У штаті Айова на попередньому раунді виборі перше місце серед республіканців здобув Тед Круз, а Гіларі Клінтон була першою серед демократів

Тед Круз здобув першу маленьку перемогу на президентських перегонах у США. У країні стартував попередній раунд виборів, так звані праймеріз. Під час них кандидати змагаються за право представляти свою партію на виборах.

Першим голосував штат Айова. Процедура боротьби за право стати кандидатом у різних штатах різна. Це або звичайне голосування, і тоді це називають праймеріз, або голосування за результатами дебатів. Люди приходять послухати кандидатів і тут же роблять вибір, пишуть прізвище на папірці. Таке волевиявлення називається кокус, і його результати доволі непередбачувані. Адже людина може змінити думку в останній момент.

Саме так вибирали кандидатів у Айові. Отже, лідери такі: перше місце від республіканців Тед Круз, за ним ідуть Дональд Трамп і Марк Рубіо. У демократів у лідери вийшла Гіларі Клінтон, на другому місці Берні Сандерс. Наступним у праймеріз візьме участь Нью-Гемпшир, там голосуватимуть 9 лютого. Самі президентські вибори відбудуться 8 листопада 2016 року.

"Я стою тут із певним відчуттям полегшення, дякую, Айово! І хочу запевнити вас, що і далі робитиму те, що робила все життя. Я відстоюватиму ваші права. Я боротимуся за вас. Я завжди працюватиму задля того, щоби створити ту Америку, про яку ми всі мріємо, і передати її прийдешнім поколінням", - зазначила кандидат у президенти США Гіларі Клінтон.

"Айова показала всій країні, що кандидата від республіканців і наступного президента Сполучених Штатів обиратиме не преса, не вашингтонські впливові кола. Вони бояться вас. Наступною до влади прийде не республіканська чи демократична партія, а народ. Усі разом ми приведемо нашу країну до перемоги", - заявив кандидат у президенти США Тед Круз.

Попередній матеріал
Полтавчанка опинилася в лікарні через падіння брили льоду з даху багатоповерхівки
Наступний матеріал
У Луцьку презентували україномовний молитовник шрифтом Брайля

Гілларі Клінтон вбачає в агресії Путіна загрозу для США

Гілларі Клінтон балотується на посаду президента США

Гілларі Клінтон: Я давала відсіч супротивникам на кшталт Путіна

Республіканці перемогли на паламентських виборах у США