telegraf.com.ua

У США помер видатний дослідник Голодомору Роберт Конквест

  У своєму будинку в Пало-Альто, Каліфорнія, у віці 98 років внаслідок пневмонії помер видатний дослідник Голодомору, а також всього радянського періоду Роберт Конквест.

  Це сталося 3 серпня, передає видання "Радіо Свобода". Роберт Конквест - британський дипломат, історик, літератор, письменник-фантаст, поет, один із найвідоміших авторів публікацій з історії Радянського Союзу, зокрема періоду сталінських репресій та Голодомору в Україні 1932–1933.

  Конквест народився у 1917 році у Великій Британії і протягом всього життя був підданим Об'єднаного королівства. Брав участь у Другій світовій війни, до 1956 року працював на дипломатичній службі. Після цього став письменником.

  У 1968 році дослідник завершив роботу над книжкою "Великий терор: сталінські чистки 30-х", яка ґрунтувалася як на офіційних радянських даних, у тому числі опублікованих під час хрущовської "відлиги", так і на свідченнях українських і російських утікачів від радянського режиму.

  У 1986 році він опублікував книжку "Жнива скорботи: радянська колективізація і терор голодом", темою якої був Голодомор в Україні та на деяких інших територіях СРСР. Тоді він назвав прорадянські погляди лівих інтелектуалів на Заході "моральною ганьбою".

  "Іноді люди називають демократів короткозорими та безглуздими. Але гадаю, ви хочете бути трохи короткозорими. Це краще, ніж мати довгий погляд у неіснуюче майбутнє", – сказав свого часу Конквест в інтерв'ю.

  Нагадаємо, 4 серпня в центрі Вашингтону, неподалік від Капітолію, була встановлена скульптура пам'ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

  Попередній матеріал
  Присутність 3,5 тис. російських солдатів під Іловайськом доведена документально – СБУ
  Наступний матеріал
  Організатором вторгнення до України є начальник російського Генштабу - Матіос