ttolk.ru

У Сполучених Штатах масово гинуть бджоли

  За останній рік, більше 40% бджолиних колоній в США загинули.

  Найгірші показники на території Північної Америки, в штаті Оклахома - 63,4 %, тоді як найкращі - на Гавайських островах - 13,9%, повідомляє CBS News, посилаючись на дослідження американських бджолярів, що використовують дані фермерів США.

  У повідомленні йдеться, що фахівці проаналізували дані про стан більше 6 тисяч бджільництв, які в зимовому сезоні 2014-2015 років управляли приблизно 400 тисячами бджолиних колоній. Ці господарства представляли 14,5 % всіх бджільництва США. Приблизно дві третини опитаних фермерів відзначили, що смертність колоній в зимовий період виявилася більше, ніж вони припускали.

  Незважаючи на те що втрати в період з 2013 по 2014 були великими, бджолярі відзначили, що значно збільшилася загибель колоній в літній, більш сприятливий, як здавалося раніше, в порівнянні із зимовим, період. 

  Звзначається, експерти розходяться в причинах загибелі колоній - явища, яке має місце головним чином тоді, коли бджоли залишають свої вулики і відлітають у невідомому напрямку. Одні фахівці звинувачують у цьому паразитів - кліщів роду Варроа, на яких скаржаться бджолярі з невеликою кількістю колоній. Паразити швидко поширюються серед комах і, як відзначають вчені, фермери в цьому випадку можуть не приділяти достатньої уваги заходам з протидії їх поширенню.

  Інші експерти звинувачують у загибелі бджіл виробників неонікотиноїдів - пестицидів, які використовуються для захисту зернових культур, фруктів та овочів від шкідливих комах. Вважається, що ці сполуки блокують нервові закінчення бджіл, змушуючи їх вмирати від голоду.

  Такі висновки вчених підтверджуються дослідженнями, в яких вони виявили звикання бджіл до трьох типів неонікотиноїдів. З такими висновками фахівців не згодні виробники пестицидів. Міністерство сільського господарства США у своєму звіті за 2012 рік зв'язало загибель бджіл як з впливом паразитів, так і дією пестицидів, проте до цих пір не зрозуміло, чому бджоли в США масово вимирають.

  Вчені відзначили, що бджільництво в країні важливо насамперед для запилення рослин. Так, бджоли запилюють, за різними оцінками, до чверті всіх сільськогосподарських культур країни. Відповідний ринок послуг в США оцінюється в 10-15 мільярдів доларів. Компанії, які займаються запиленням рослин, вже підняли ціни на свої послуги.

  Попередній матеріал
  На центральну площу Луганська привезли шоу-вантажівку путінських "Нічних вовків"
  Наступний матеріал
  НАТО збільшуватиме свою присутність у Східній Європі через агресію Росії в Україні

  Фотограф забрав собаку з притулку і взяв у подорож Америкою

  Фотограф зробив неймовірні світлини 800 дельфінів під час їхнього полювання

  В Японії у зоопарку макаку назвали на честь доньки принца Вільяма

  В Індонезії поліція врятувала какаду, яких контрабандисти перевозили у пластикових пляшках