Twitter

У Санкт-Петербурзі стартував з’їзд європейських неонацистів та терористів "ДНР-ЛНР"

  Сьогодні, 22 березня, у Петербурзі в готелі Holiday Inn в конференц-залі "Петров-Водкін" проходить "Міжнародний російський консервативний форум", де зібрались чільники маргінальних неонацистських партій Європи. Їх мета - "просувати інтереси Росії і домагатися скасування санкцій".

  Про таке повідомляє російська "Новая газета".

  За повідомленнями журналістів, де-факто форум організовує пітерське відділення партії "Родіна" віце-прем'єра РФ Рогозіна, але юридичною організатором є "Російський національний культурний центр – Народний дім", який називає цей захід "першим у світовій історії Форумом національно-орієнтованих політичних сил Європи і Росії".

  У "Новій газеті" форум іменують "великою міжнародною неонацистською конференцією". Таке твердження обґрунтовують складом учасників заходу, оргкомітет якого очолює колишній заступник начальника передвиборчого штабу партії "Родіна" в Петербурзі, колишній член КПРФ Юрій Любомирський.

  Участь у форумі приймають представники одинадцяти європейських партій, більшість яких є маргіналами із репутацією ультраправих і неонацистських. У той же час вони відзначились впевненою підтримкою дій Володимира Путіна на міжнародній арені.

  Серед них – Роберто Фіоре (Італія) - засновник і лідер партії "Форца Нуова" ("Нова сила"), представник консервативного напрямку в неофашизмі (хоча сам себе називає просто "фашистом"). Свого часу звинувачувався в причетності до терористичної діяльності. Його партія підтримала захоплення Криму і схвалила політичний курс Москви в "українському питанні".

  У серпні 2014 "Нова сила" разом з такими націоналістичними і антисемітськими партіями, як французький "Національний фронт", угорський "Йоббік", бельгійський "Фламандський інтерес", польська "Фаланга" і "Британська національна партія", брала участь в Ялті у конференції "Росія, Новоросія, Україна: глобальні проблеми і виклики", де прославлялися бойовики "Новоросії" і категорично заперечувалося наявність російських військ в Україні.

  Удо Фойгт (Німеччина) - ультраправий політик, колишній голова правоекстремістської "Націонал-демократичної партії Німеччини", а нині - депутат Європарламенту. Не приховує своїх антисемітських і ксенофобських поглядів. Неодноразово піддавався адміністративній та кримінальній відповідальності за підбурювання до заколоту і інші порушення закону (засуджений на десять місяців тюремного ув'язнення, але умовно).

  Депутати Європарламенту і відставні грецькі військовослужбовці представляють на форумі ультраправу партію "Хрісі Авгі" ("Золотий світанок"). Партія визначається пресою, як неофашистських і неонацистська, і не дарма: за її статутом, "тільки арійці по крові і греки за походженням можуть претендувати на членство в партії". Емблема партії - злегка стилізована свастика, а її члени відкрито захоплюються Гітлером і вживають для привітання нацистський салют.

  Стефан Якобсен зі Швеції представляє "Партію шведів", яка також вважається у своїй країні неонацистською та націонал-соціалістичною.

  Даніель Карлсен (Данія) очолює неонацистську "Партію датчан", засновану колишніми членами Націонал-соціалістичного руху Данії. Радіостанція руху була визнана расистською і заборонена в 2004 році.

  Гонсало Мартін Гарсія (Іспанія) очолює відділ міжнародних відносин іспанської Націонал-демократичної партії, що має в своїй країні аналогічну репутацію ультраправої.

  Орацио Марія Гіерре (Італія) - президент "Європейської комунітаристської партії "Міленіум"", член комітету "рух за Донбас", гаряче підтримує "бійців Новоросії" і прагне "донести їх голос до жителів Європи".

  Найколоритнішою постанню журналісти називають Ніка Гріффіна з "Британської національної партії", чия ідеологія включає расизм, антисемітизм, заперечення Голокосту, заборону імміграції та гомофобію.

  Серед інших присутній і "міністр закордонних справ" "ДНР" Олександр Кофман.

  Twitter

  Російські учасники форуму не менш колоритні, зазначає "Новая газета".

  Це лідер партії "Родіна" і депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Олексій Журавльов, націоналіст Єгор Холмогоров, координатор "Російського Імперського руху" (що запрошує "російських чоловіків для спільної боротьби за Новоросію під імперським прапором") Станіслав Воробйов, а також відомий російський нацист Мільчаков, який став відомим завдяки фотосесії про убивство собачат, а зараз воює на Донбасі проти України.

  Twitter

  Twitter

  Twitter

  Мета форуму не приховується – знайти для російського режиму "союзників в Європі", які будуть "відстоювати традиційні цінності, просувати інтереси Росії і домагатися скасування санкцій".

  "Новая газета" підкреслює: "союзниками" Путіна – як і у випадках з "міжнародними спостерігачами", які називали "референдум" в Криму зразком демократії, та вихваляли чесність "виборів" в "ДНР" і "ЛНР" – виявляються представники одних і тих же політичних сил: суміш неонацистів, націоналістів і антисемітів. Більше Кремлю (який невтомно шукає "фашистів" в Україні) спиратися в Європі нема на кого.

  Пітерські антифашисти вимагали скасування форуму і закликали городян висловити свій протест керівництву готелю, де він повинен пройти. Нечисленні сміливці вийшли до місця зібрання з антифашистськими плакатами, а також розгорнули транспаранти з англомовним текстом "Нацисти лижуть зад Путіна" та "Гроші для нацистів = проститутки не безкоштовні". Однак антифашисти зіткнулись із протидією путінських "правоохоронців".

  Twitter

  Twitter

  Twitter

  Twitter

  Абсурдної повноти картині додає підготовка до урочистого святкування 70-річчя Перемоги над нацизмом. "Нічого не скажеш, відповідний час для сходки "коричневих" у місті-герої" – іронізують автори "Новой газети".

  Попередній матеріал
  Міліція затримала винуватця масштабної ДТП в Броварах
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську волонтери організували для переселенців безкоштовні підготовчі курси до ЗНО
  Loading...

  Російський посол пригрозив Данії ядерним ударом

  Через наклеп і звинувачення у неонацизмі гурту BRUTTO заборонили концерти у Німеччині

  Колишні в'язні нацистських концтаборів взяли шефство над сиротами зі Сходу

  Порошенко звернувся до народу з приводу 70-ї річниці звільнення території України від нацистів