Новая газета

У Росії запровадили нову заборону – на вивезення макулатури

  Мінекономрозвитку РФ прийняло рішення тимчасово заборонити експорт з Росії придатного для переробки паперу та картону.

  Такий крок влада РФ здійснила через виникнення на російському ринку дефіциту макулатури, що призвело привів до "подорожчання сировини та істотного зниження виробничих запасів", передає Meduza.

  Російський уряд вирішив посприяти пропагандистській машині та підтримати підприємства поліграфічної галузі, які здійснюють випуск газет і журналів. Для цього ввізне мито на крейдований папір знижене на 1,5 року до 5 відсотків, а ставка імпортного мита на чорну поліграфічну фарбу, яка використовується у друкованій галузі, взагалі обнулена строком на рік.

  Мінекономрозвитку РФ сподівається такими кроками скоротити наявний дефіцит макулатури на внутрішньому ринку і збільшити обсяги її переробки. Тим часом, за даними видання "Коммерсант", у 2014 році обсяг зібраної макулатури в РФ склав близько 2,25 мільйона тонн, із яких 349 тис. тонн вартістю близько 65 мільйонів доларів були відправлені на експорт. 70 відсотків усього експорту російської макулатури припало на Україну, 6 відсотків закуповувала Фінляндія, ще 5 відсотків – Китай. При цьому експерти, опитані виданням, попереджали, що через скорочення збору макулатури в РФ в 2015 році і очікуваного зростання експорту цієї вторинної сировини через девальвацію рубля, на внутрішньому ринку виникне дефіцит.

  Нагадаємо у серпні віце-спікер Держдуми закликав Медведєва заборонити Windows 10.

  Попередній матеріал
  Після подій 31 серпня під ВР у лікарнях залишаються 56 бійців – речниця Нацгвардії
  Наступний матеріал
  "Укрзалізниця" буде перевозити вантажі з Китаю до Європи на "Вікінгу"