Twitter / РБ головного мозга

У Росії за добу знищили 290 тонн "санкційної" їжі

  Харчі спалюють, чавлять катками і закопують, але при цьому передавати їжу дитбудинкам чи нужденним російська влада категорично відмовляється.

  За перший день після набуття чинності указу про знищення "санкційних" продуктів у РФ було знищено різними способами 290 тонн продовольства, ввезеного у країну в обхід ембарго, повідомляє "Медуза" з посиланням на звіт Россільгоспнагляду. Всього після набуття чинності новими правилами, за даними наглядового відомства, було виявлено 400 тонн санкцій продукції, що підлягає знищенню. Ще понад 100 тонн бразильської свинини було знищено до набуття чинності указу.

  У Россільгоспнагляді заявляють, що походження товарів виявляється після перевірки документів і самої партії продуктів. Чиновники запевняють: це не займає багато часу, тож служба поки справляється власними силами, хоча навантаження на співробітників збільшилось – скаржаться борці з харчами.

  Тим часом глава Россільгоспнагляду Сергій Данкверт відмовився роздавати вилучену їжу бідним дітям. Чиновник закликав навіть не думати на тему роздачі заборонених у Росії продуктів бідним дітям. "Всі заходи у нас спрямовані на те, щоб виключити доступ такої продукції на ринок. Щоб бізнес розумів, що економічно вони зазнають серйозних збитків. І не справа країни розмірковувати на тему, що ось добре б бідним дітям роздати заборонене... » - підкреслив він.

  Данкверт пояснив таку заборону всюдисущою російською корупцією: "У нас вже були приклади, коли ікру бідним дітям віддавали нібито. Але бідним дітям ікра не потрапила. Хоча всі говорили: перевірте її безпеку, віддайте в дитячі будинки".

  Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков у свою чергу заявив, що, хоча візуально знищення продуктів виглядає "не дуже приємно", іншої альтернативи немає. Він обґрунтував це тим, що "ніхто не може поручитися, що ввезена без належних сертифікатів продукція безпечна".

  Нагадаємо, напередодні, 6 серпня, російська влада почала масово знищувати "санкційні" продукти. Їх спалюють, чавлять катками і закопують. Абсурдні дії Кремля викликали хвилю "тролінгу" у соцмережах.

  Попередній матеріал
  Активісти розробили проект із соціальної адаптації учасників АТО
  Наступний матеріал
  На лікуванні в медичних закладах перебувають 209 бійців АТО - Міноборони