Фото kasparov.ru

У Росії судять депутата за заклик до референдуму в Карелії про вихід з РФ

  Звинуваченому в сепаратизмі літньому карельському депутату хочуть дати два роки умовно.

  У Петрозаводську в дебатах у справі карельського депутата Володимира Заваркіна, звинуваченого в закликах до порушення територіальної цілісності РФ, прокуратура попросила засудити його до двох років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном два роки, передає Kasparov.ru.

  Раніше прокуратура вимагала кинути його за грати. Пом'якшуючими обставинами стали часткове визнання провини депутатом і його поганий стан здоров'я.

  Захист депутата просить суд виправдати Заваркіна. Наголошується, що клопотання захисту про проведення комплексної психолого-лінгвістичної експертизи промови Заваркіна було судом двічі відхилено. Разом з тим, психолого-лінгвістичне дослідження, проведене експертами Нижнього Новгорода у відповідь на адвокатський запит, показало, що представлений для аналізу текст "не здатний вплинути на поведінку психічно здорових людей".

  Раніше суд визнав відеозапис виступу депутата "екстремістським" і звинуватив його у закликах до сепаратизму. На мітингу в травні 2015 року в Петрозаводську депутат виступив з промовою, в якій засудив бездіяльність влади Росії, яка не реагує на проблеми регіону, і зазначив, відповіддю на таку політику міг би бути референдум по відокремленню Карелії від Росії.

  Заваркіну близько 60 років. Він був обраний депутатом як самовисуванець два роки тому в 9-тисячному місті Суоярві, яке зараз поступово вимирає. Він неодноразово наголошував у своїх виступах, що в місті немає нормальних доріг, дуже високий рівень безробіття, закриваються лікарні. Будучи депутатом, Заваркін став скаржитися на затоплені підвали, діряві дахи, гори сміття у дворах, писати заяви в різні інстанції, знімати відеоролики і публікувати їх в Інтернеті.

  Нагадаємо, Росія організувала і провела "псевдореферендум" в окупованому Криму, а Держдума наперед схвалила його результати. 

  Попередній матеріал
  У Хмельницькому нападник розстріляв трьох людей у магазині
  Наступний матеріал
  Експерт: $300 млн на військову допомогу від Америки – це меседж Росії, що США від України не відступаються
  Теги:
  Loading...