hronika.info

У Росії прокуратура відмовилася перевіряти загибель 159 російських військових у 2014-му та 2015-му роках

  У Росії Головна військова прокуратура не знайшла підстав для проведення повторної перевірки обставин загибелі 159 російських військовослужбовців у період з 1 січня 2014 року по 30 липня 2015 року.

  Про це йдеться у відповіді, що надійшла із прокуратури, голові комісії з військово-цивільних відносин Ради з прав людини при президентові Сергію Кривенко, повідомляє Meduza з посиланням на інформагенцію РБК.

  Відповідоно до документа, наглядове відомство не виявило випадків порушення прав та недотримання соціальних гарантій щодо сімей військовослужбовців, загиблих при виконанні службових обов'язків.

  За інформацією видання, Кривенко, направляючи запити в Головну військову прокуратуру РФ, звернув увагу на аномально високе число смертей військовослужбовців у другій половині 2014 року. Тоді за шість місяців російська армія втратила щонайменше 108 осіб. У переважній більшості випадків (80%), вказав він, відсутня адекватна інформація про обставини смерті та перевірку слідчими або органами військової прокуратури фактів загибелі. Саме на кінець літа і початок осені 2014 року, повідомляє видання, припав пік повідомлень про загибель російських військовослужбовців у конфлікті на південному сході України.

  "Органами військової прокуратури встановлений і здійснюється нагляд за виконанням законодавства при проведенні перевірок та розслідуванні кримінальних справ. Законність прийнятих рішень перевірена. Підстав до їх скасування не вбачається", - написали у відповіді Кривенкові. Аналогічний запит представник Ради з прав людини направив і в Слідчий комітет РФ. Відповідь на нього поки не отримав.

  Як повідомляв 5.ua, західні країни і Україна неодноразово заявляли, що в боях в Донецькій і Луганській областях беруть участь регулярні частини російської армії. Влада РФ ці звинувачення категорично відкидали, повідомляючи при цьому, що на сході України можуть воювати російські добровольці.

  Нагадаємо, у травні 2015 Путін підписав указ про засекречування втрат серед військовослужбовців під час спецоперацій у мирний час. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков тоді заявив, що указ ніяк не пов'язаний з конфліктом в Донбасі.

  Попередній матеріал
  Окупований Крим три дні майже без світла
  Наступний матеріал
  Саміт Україна-ЄС планують провести у травні

  Росія перекидає у зону АТО військову техніку та боєприпаси – українська розвідка

  Засекречення даних про загибель російських вояків прямо свідчить про їхні великі втрати – Кавацюк

  Путін не з'явився на засідання суду за позовом про незаконність засекречення втрат військ РФ