Фото із відкритих джерел

У РФ до засудженого за вірші про Україну вчителя знову прийшли з обшуками

  Співробітники МВС Росії обшукали будинок шкільного вчителя Олександра Бившева, якого раніше засудили за "екстремізм" через його вірші.

  Як повідомляє BBC Україна, до вчителя з райцентру Кроми Орловської області прийшли зранку. За його словами, оперативники пред'явили постанову про обшук у справі про підпал прокуратури селища Кроми в ніч з 5 на 6 серпня.

  "Вони стали вилучати USB-флешки, старий системний блок комп'ютера Samsung і головне - мій новий ноутбук Lenovo, який вдалося придбати на кошти, зібрані мені на допомогу з ініціативи журналіста Олександра Подрабінека", - розповів Бившев.

  У березня 2014 після анексії Росією Криму Олександр Бившев написав два вірші "Українським патріотам" і "Українські повстанці", в яких закликав українців опиратися інтервентам. В рамках заведеної на нього кримінальної справи провели лінгвістичну експертизу, яка не виявила нічого кримінального. Проте, згодом провели ще одну експертизу, згідно з якою вірші Бившева розпалюють ненависть і ворожнечу до росіян. І саме цю, повторну експертизу суд долучив до справи. Вчителя засудили до 300 годин громадських робіт і дворічної заборони на педагогічну діяльність. 

  Як повідомлялося раніше, жительку Таганрога, яка розклеїла у місті листівки проти свавілля поліції, судитимуть за статтею "ненависть до соціальної групи", хоча російські правозахисники уже кілька років заявляють про підміну понять у ході розгляду подібних справ.

  Попередній матеріал
  Анкара, Ашхабад і Баку хочуть напряму транспортувати туркменський газ до Європи
  Наступний матеріал
  Не варто очікувати відмінної підготовки до місцевих виборів – Магера
  Теги:
  Loading...