У Путіна не вистачить солдатів для загарбання усієї Східної України – Stratfor

  Американська розвідувально-аналітична служба прорахувала можливі сценарії подальшого наступу Путіна в Україні – військ ЗС РФ не вистачить для захоплення території і придушення партизанського руху.

  Про це йдеться в матеріалі американської аналітично-розвідувальної агенції Stratfor, пише "Дзеркало тижня".

  Росії за допомогою проросійських терористів і армії вдалося окупувати український Крим і частину Донбасу, але зиск від цього для Москви дуже сумнівна, оскільки позиції проросійських сил не захищені, а окупований півострів опинився в економічній ізоляції.

  Таким чином, Росія не зможе закріпитися на захоплених територіях і створити надійний захищений кордон, тож їй доведеться йти в наступ в Україні, щоб досягти поставлених цілей. Питанням залишається, на що саме наважаться стратеги у Кремлі, – кажуть аналітики.

  Одним з найбільш обговорюваних сценаріїв подальшого наступу Росії в Україні є спроба прокласти суходільний коридор до окупованого Криму. Якщо російські військові спробують втілити цей план, то муситимуть захопити достатньо велику територію на півдні України, щоб забезпечити анексований півострів водою з Дніпра.

  Згідно з оцінками Stratfor, російській армії потрібно буде захопити 46 тисяч квадратних кілометрів української території, на якій живе близько 2 мільйонів людей. Кремлю доведеться залучити до здійснення цього плану до 36 тисяч солдатів впродовж 14 днів, а щоб закріпитися і відбити контратаки армії України – доведеться швидко збільшити окупаційні сили до 55 тисяч солдатів.

  Крім того, аналітики вважають, що населення захоплених регіонів буде чинити опір. Щоб його придушити знадобиться ще близько 4,2 тисяч військових – це якщо партизанські сили будуть незначними. Якщо ж опір виявиться сильним, то чисельність військ суто для придушення опору населення треба буде збільшити вдесятеро – до 42 тисяч солдатів. Хоча розвідка припускає, що партизанський рух на Півдні України не буде таким масовим, як у випадку наступу на Дніпропетровськ, Харків чи Київ.

  Другий сценарій можливих дій Росії – це захоплення всіх південних регіонів України аж до Молдови і сполучення всіх загарбаних в регіоні територій: Придністров'я, Криму і Донбасу. Київ таким чином втратить доступ до Чорного моря, а Москва здобуде стратегічну перевагу. Така операція може тривати від 28 днів, а для її втілення потрібно залучити до 60 тисяч військових, яким доведеться окупувати 103,6 тисяч квадратних кілометрів української території. Аби закріпити захоплене Путіну знадобиться 112 тисяч російських солдатів і ще близько 120 тисяч для придушення українських партизанів – опір 6 мільйонів українців буде великим.

  Третій сценарій допускає можливість захоплення всієї Східної України аж до Дніпра. На думку американських аналітиків, він найбільш вигідний для Росії, оскільки річку можна використати, як природний захист від наступу армії України. Але цей сценарій передбачає відкрите вторгнення російських військ чисельністю до 135 тисяч солдатів і загарбання 222 тисяч квадратних кілометрів території, яку буде дуже тяжко втримати.

  Аналітики вважають, що партизанський опір на такій великій території буде дуже потужний. Для придушення може знадобитися близько 260 тисяч солдатів окрім тих, які займатимуться обороною окупованих регіонів. А сухопутні війська РФ налічують всього близько 280 тисяч солдатів. Тому Москві потрібно буде провести тотальну мобілізацію.

  На цьому етапі НАТО і США нарешті можуть рішуче відреагувати на потенційну агресію ще до початку відкритого наступу, тому така операція не вигідна для Москви і не дозволить їй досягти поставлених політичних і стратегічних цілей.

  Останній сценарій, до якого може вдатися Росія на думку аналітиків Stratfor – це наступ "зелених чоловічків" вздовж всього кордону України. Такі атаки потребують найменше сил, змусять українську армію відволіктися від фронту в Донбасі і розпорошитися. Крім того, це може змусити українську сторону піти на політичні поступки.

  Stratfor зауважує, що всі ці сценарії технічно можливі для російської армії, але мають серйозні недоліки. Жоден з них не принесе оборонної і політичної захищеності Росії. Також аналітики зауважують, що їхні висновки лише оцінюють можливості для агресора, а не прогнозують подальший розвиток подій в Україні.

  На даному ж етапі українські посадовці та аналітики сумніваються у тому, що Путін спроможний до масштабних дій, але не сумніваються у його агресивних намірах. Наприклад, радник голови МВС Зорян Шкіряк вважає, що на сьогодні у Путіна немає достатніх сил для втілення плану "Барбаросса" щодо України, але збройні провокації і наступ бойовиків можуть початися у будь-який момент.

  Попередній матеріал
  Сьогодні Україна отримує від МВФ гроші, які мали надійти ще за часів Януковича - експерт
  Наступний матеріал
  Щоб заспокоїти українське суспільство, траншу МВФ недостатньо - депутат
  Теги:

  Меркель не поїде до Москви на парад 9 травня через російське вторгнення до України

  Російська влада становить загрозу для інших країн - Касьянов

  СБУ встановила особу ще одного російського генерала, який командує терористами на Донбасі

  Росія знову брязкає зброєю - у Ставропольському краї стартували чергові військові навчання