НАТО
5.ua

У протичовнових навчаннях НАТО у Північному морі беруть участь 11 країн

  У Північному морі проходять наймасштабніші протичовнові навчання країн НАТО. Уперше до маневрів запросили Швецію, яка не входить до Північноатлантичного альянсу.

  У навчаннях під назвою "Динамічний мангуст" беруть участь понад півтора десятка одиниць військової техніки з 11 країн. Вони вчаться координувати дії під час виявлення і знищення ворожих підводних човнів.

  За сценарієм, чотири субмарини мають непоміченими підкрастися до цілі. Вони імітуватимуть напад на надводні човни. Загалом залучена техніка з Німеччини, Норвегії, Швеції і Сполучених Штатів, а також 13  кораблів з 10 країн і два дослідницькі судна.

  Навчання проводять у Північному морі. Воно відоме сильними підводними течіями, підводними каньйонами та шумовим забрудненням через прісну воду, яка вливається з норвезьких фіордів. Тому виявити там підводний човен дуже нелегко. До того ж, сили НАТО прагнуть відпрацювати спільні маневри, які б дали можливість у майбутньому оперативно реагувати на зовнішні загрози.

  У Північноатлантичному альянсі вважають, що останнім часом такі злагодження стали вкрай актуальними. Європейські країни дедалі частіше повідомляють про посилення активності російських військових.

  Тиждень тому Фінляндія виявила невідому субмарину біля свого узбережжя, раніше Латвія, яка є членом НАТО, заявляла, що бачила російський підводний човен поблизу своєї акваторії. Російські літаки також не раз наближалися та порушували повітряний простір країн північної Європи та Балтики.

  Навчання триватимуть два тижні. Наступні масштабні тренування НАТО заплановані за кілька тижнів у Польщі та Латвії.

  Попередній матеріал
  В Україні презентували серію патріотичних плакатів до Дня пам'яті та примирення
  Наступний матеріал
  Українці в Непалі почали посадку на Іл-76 ДСНС

  У Північному морі тривають протичовнові навчання НАТО, до яких приєдналася Швеція

  Країни НАТО на навчаннях у Норвегії вчитимуться знищувати підводні човни

  Росія використовує перемир'я для переоснащення та підготовки наступів - головнокомандувач НАТО

  Канадський політик забув в аеропорту папку з секретними документами НАТО