5 канал

У Португалії на президентських виборах переміг консерватор Марсело Ребело ді Соза

Нового президента обрали у Португалії. Ним став консерватор Марсело Ребело ді Соза, який здобув у першому турі 52% голосів виборців.

Відрив від найближчого суперника - лівого кандидата, колишнього ректора Лісабонського університету Антоніо Сампайо да Новоа - становив майже 27%, повідомляє AP. Екзит-поли пророкували Португалії два тури виборів, але ді Соза зумів набрати більше половини відсотків голосів виборців.

Раніше 67-річний політик працював юристом, редактором газети, був членом уряду, засідав у Європарламенті. Його попередник Анібал Каваку Сілва був президентом два терміни, його обирали у 2006 і 2011 роках

"Ми повинні зрівняти соціальну несправедливість, забезпечити економічне зростання та фінансову стабільність. Зараз складний час, він непростий для світу, для Європи та для Португалії. Це час невизначеності та викликів", - зазначив Марсело Ребело ді Соза.

Нагадаємо, у неділю, 24 січня, в Португалії відбулося голосування на президентських виборах. У цих перегонах брала участь рекордна кількість кандидатів – 10.

Попередній матеріал
У Греції другий день поспіль протестувальники закликають відкрити кордон для біженців
Наступний матеріал
Порошенко очікує від парламенту наступного тижня обговорення складу уряду, судової реформи та безвізових законів

У Португалії сьогодні обирають нового президента

Уряд Португалії пішов у відставку, міністри протрималися у кріслах лише 11 днів

На парламентських виборах у Португалії перемогу здобула правляча партія

Португалія ратифікувала Угоду про асоціацію Україна-ЄС - Клімкін