Фото із відкритих джерел

У Польщі знайшли зниклий нацистський потяг

  За чутками, потяг перевозив золото з Вроцлава, коли наприкінці Другої світової війни до міста наближалась радянська армія.

  Заступник міністра культури Польщі Петр Жуховський заявив, що "переконався на 99%" у тому, що німецький військовий потяг часів Другої світової війни захований поряд південно-західного міста Валбжих, побачивши зображення з георадарів. За його словами, як повідомляє BBC Україна, зображення нібито показують, що потяг оснащений баштами. Водночас представник міністерства сказав, що зараз уміст потяга невідомий.

  У серпні двоє чоловіків - поляк і німець, повідомили владу в Валбжиху, що вони знають, де розташований броньований потяг. Через адвокатів вони заявили, що хочуть отримати 10% від вартості всього знайденого. Згідно із місцевою легендою, нацистський потяг із золотом, коштовними каменями і зброєю зник поблизу міста в 1945 році. За місцевими переказами, потяг зник безвісти в районі замку Ксенж, що за три кілометри від Валбжиха.

  Документів, які би підтверджували існування потягу, досі не знаходили. Однак, відомо, що між 1943 та 1945 роками Німеччина змушувала військовополонених копати підземні тунелі біля Валбжиха, які начебто мали використовувати для фабрик. Деякі з них сьогодні є туристичними пам'ятками.

  Влада тримає у таємниці розташування поїзда та особи чоловіків, які знайшли його. Роботи для його виявлення ведуться з підвищеними заходами безпеки, адже поїзд може бути замінованим.

  Попередній матеріал
  Путін допоміг Кобзону оминути заборону на в'їзд до Європи
  Наступний матеріал
  Бойовики суттєво зменшили обстріли позицій українських військових - прес-центр АТО
  Теги:
  Loading...