смоленська катастрофа росія 5.ua

У Польщі ліквідували таємні документи про Смоленську катастрофу - ЗМІ

  Польська опозиція і влада сперечаються щодо цінності знищених документів і їх можливого впливу на розслідування причин трагедії 

  У Польщі набуває широкого розголосу справа про знищення таємних документів у справі Смоленської катастрофи 10 квітня 2010 року, зокрема одного з журналів чергування у Збройних силах Польщі, повідомляє "Укрінформ".

  "Протокол про знищення підготовлено 21 лютого 2012 року. Він вказує на те, що було знищено додаток №1 – "Журнал дій чергового оперативних сил Збройних сил Польщі", куди включено й записи від 10 квітня 2010 року", - йдеться у повідомленні телеканалу tvp.info. Згідно з документом, журнал знищили 27 лютого 2012 року в промисловому подрібнювачі.

  За словами речника міністра національної оборони (МНО) Польщі Томаша Місевича, глава МНО звернеться до прокуратури із запитом, чи одразу після катастрофи органи правосуддя попросили всі польські державні інституції про надання інформації у справі реакції цих органів на трагедію. Він підкреслив, що йдеться, зокрема, і про цей знищений журнал із 400 сторінок, зміст яких є невідомим.

  Польська опозиція, яка перебувала при владі на момент катастрофи, твердить, що документи, які було знищено, не впливали на розслідування причин трагедії. За твердженням опозиційних політиків, лише на одній сторінці цього журналу був запис, датований 10 квітня 2010 року.

  Колишній працівник чергової оперативної служби Збройних сил Польщі Славомір Комісарчик у відкритому листі для інтернет-порталу Wirtualna Polska заявив, що в цьому журналі був один запис про Смоленську катастрофу від 10 квітня 2010 року, максимум на 3-5 сторінках. У листі він висловив думку, що не варто шукати якихось потаємних причин щодо знищення цього журналу: "Ті, хто приймали рішення про знищення, як і ті, хто знищував, не мали гадки, що в цьому документі є запис про Смоленську катастрофу". У відповідь на цей лист у Міноборони повідомили, що відставний офіцер у день катастрофи не перебував на чергуванні, а відповідно до розпорядження МНО від 2005 року знищення такого роду документів заборонено. Крім того, в міністерстві розпочалася робота з відновлення записів і всіх подій, що мали місце 10 квітня 2010 року у Збройних силах Польщі.

  Як повідомляв 5.ua, Польща відновлює розслідування Смоленської катастрофи. Нагадаємо, на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофы загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед яких було президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

  Попередній матеріал
  Адвокат: Кримінальне провадження проти правозахисниці Лордкіпанідзе сфальсифіковане
  Наступний матеріал
  Матіос підписав повідомлення про підозру 50 кримським суддям-зрадникам - ГПУ
  Теги:
  Loading...

  Росія відмовила Польщі у передачі частини документів про Смоленську авіакатастрофу

  Польща вшанувала пам'ять загиблих в Смоленській катастрофі

  Польща може ініціювати міжнародне розслідування Смоленської катастрофи

  Польща звинуватила смоленських диспетчерів у причетності до падіння літака президента Польщі

  Головний свідок авіакатастрофи під Смоленськом знайдений мертвим

  Остаточний звіт розслідування обставин Смоленської катастрофи підготувала польська комісія