Нато_навчання
5.ua

У Північному морі тривають протичовнові навчання НАТО, до яких приєдналася Швеція

  Одні з найбільших в історії протичовнових навчань НАТО проводить у Північному морі. Уперше до участі запросили Швецію, яка не входить до Північноатлантичного альянсу.

  Майже півтора десятка суден з 11 країн симулюють виявлення та атаку підводних човнів в одному з найсуворіших морів. Північне море відоме сильними підводними течіями, підводними каньйонами та шумовим забрудненням через прісну воду, яка вливається з норвезьких фіордів. Тому виявити там підводний човен - дуже нелегко.

  Актуальність навчань різко зросла в останній місяць. Тиждень тому Фінляндія виявила невідому субмарину біля свого узбережжя, раніше Латвія, яка є членом НАТО, заявляла, що бачила російський підводний човен поблизу своєї акваторії. Російські літаки також не раз наближалися та порушували повітряний простір країн північної Європи та Балтики.

  Міністри оборони Фінляндії та Швеції засудили агресивну поведінку Росії та назвали її найбільшою загрозою безпеці в Європі.

  "Для нас важливо проводити спільні тренування, щоби навчитися діяти злагоджено і спільно досягати мети. Командування, контроль, комунікації - все це відпрацьовується під час великих навчань, які потрібно проводити регулярно", - зазначив командувач норвезької групи Одд Ерлінг Фуру.

  Попередній матеріал
  В Італії туристи під час селфі розбили статую Геркулеса
  Наступний матеріал
  Закони про декомунізацію не вступлять в дію до 9 травня – експерт

  Країни НАТО на навчаннях у Норвегії вчитимуться знищувати підводні човни

  Канадський політик забув в аеропорту папку з секретними документами НАТО

  Україна підписала з НАТО меморандум про трастовий фонд для армії

  У НАТО готові розглянути заявку України на вступ до організації