Defensenews / Joshua Leonard

У Пентагоні невдоволені нерішучістю Обами і хочуть надати українцям зброю - ЗМІ

  Американські військовики назвали "занадто боязкою" політику Обами щодо Путіна.

  У Пентагоні вважають, що Білий дім проводить занадто "боязку" політику щодо до Росії, не бажаючи визнати її "головною загрозою". Про це повідомляє видання The Daily Beast.

  У Пентагоні уже відкрито називають Росію "екзистенційною" небезпекою для США – однак у Білому домі від цього не в захваті. Воєначальники США називають Росію найбільшою загрозою для існування Сполучених Штатів – однак не зустрічають розуміння у адміністрації Обами, кажуть журналісти.

  Останніми тижнями відбулось драматичне, хоч і не для всіх помітне зрушення в тому, як Пентагон окреслює ситуацію в світі. Росія у даний час оцінюється в якості ворога з потенціалом, який загрожує самому існуванню США. Всі американські силовики, від нового голови Об'єднаного комітету начальників штабів до найнижчих посадовців стривожені діями Росії, яка реконструює свій ядерний арсенал, запускає ультра-складні кібератаки, і, звичайно ж, збурює спокій у Східній Європі.

  Однак представники Білого дому кажуть, що Росія є лише однією із низки загроз, називаючи головною небезпекою сповзання світу до війни. Замість надання українцям зброї, про що уже постійно говорять у Пентагоні, Білий дім намагається забезпечити стале припинення вогню на Донбасі. Їх турбує те, що надання противникам Росії зброї може виправдати посилення агресії – пишуть експерти видання.

  Журналісти вважають: "Українцям і партнерам Америки по НАТО в Балтії потрібно якомога швидше побачити, що ми діємо... Але підхід адміністрації (Барака Обами – Ред.) полягає в тому, щоб уникати участі в будь-яких конфліктах. Вона аж занадто нерішуча", – цитує видання одного з представників оборонного відомства.

  Представник Пентагону повідомив: хоча ніхто не хоче йти на конфронтацію з Росією, але необхідно застосувати певні кроки, зокрема і з надання Україні летального зброї. "Звичайно, ніхто не хоче більш широкої війни з росіянами – це шлях до Армагедону. Але хіба надання летальної зброї українцям дійсно призведе до цього? Не забувайте, росіяни також не хочуть воювати з нами", – упевнений посадовець.

  Оцінка загрози від Росії спричиняє суперечки між адміністрацією і Пентагоном. У той час як Білий дім зосереджений на ядерній угоди з Іраном - досягти якої можна лише у співпраці з Москвою - армійське командування дедалі більше стурбоване "поверненням російського ведмедя". Вищі керівники оборони вважають, що називаючи Росію головною загрозою, прокладає шляхи, щоб озброїти українців, які протистоять російським військам. На політичному рівні вони хочуть змусити адміністрацію визнати Росію головною загрозою, щоб вони могли присвятити належні бюджети, джерела, і військові ресурси протистоянню путінській агресії. Однак наразі зусилля військовиків безуспішні.

  "Адміністрація вважає, що ранжування загроз - не найпродуктивніший спосіб розробити стратегію. Але ми говоримо: Як інакше ми можемо зосереджувати усе більш обмежені ресурси?" - пояснив журналістам один із посадовців.

  Нагадаємо, напередодні кандидати на посаду президента США від Республіканської партії під час теледебатів також говорили про постачання зброї Україні.

  Попередній матеріал
  На Київщині схопили трьох торгівців зброєю
  Наступний матеріал
  Експерт: Ми не зраджуємо традиціям, на кожні місцеві вибори – нові місцеві правила