astravolga.ru

У низці регіонів Росії ввели режим надзвичайної ситуації через нашестя сарани

  Від масового нашестя комах потерпає Татарстан, Башкортостан, Бурятія та Оренбурзька область.

  В усій Оренбурзькій області РФ ввели режим надзвичайного стану через нашестя сарани, передає "Йод" з посиланням на офіційні російські ЗМІ. "Указом губернатора введено режим НС після ураження сільськогосподарських рослин особливо небезпечними шкідниками. Від сарани оброблені поля на площі понад 91 тис. га", - повідомив представник міністерства сільського господарства області.

  Для боротьби зі шкідниками та допомоги потерпілим від комах сільгоспвиробникам в регіоні створили спеціальний штаб. На боротьбу з сараною в 2015 році виділено близько 48 млн рублів. Всього цього року в Оренбурзькій області засіяли під сільськогосподарські культури більше 3,4 млн гектарів. З них опрацьовано близько 242 тис. гектарів. За прогнозами фахівців, шкідники поширяться на 60 тис. га посівів.

  Нашестя сарани також зафіксовано у зауральському районі Башкирії, передає місцева інформагенція "Башинформ". В в районі зафіксовано нашестя сарани. У Абзеліловському районі Башкортостану також введено режим надзвичайної ситуації. Шкідники поширилися на території десяти сільських поселень. Як повідомляє прес-служба МНС по республіці, на сьогодні площа сільськогосподарських культур, уражених сараною, склала 13200 га.

  Нашестя сарани переживає і Астраханська область, передає місцева газета "Волга". Полчища комах знищують урожай, мігруючи на десятки кілометрів щодня. У двох районах введено режим підвищеної готовності до НС. За останніми даними регіонального мінсільгоспу, за допомогою авіації в Астраханській області від сарани оброблено майже п'ять тисяч гектарів землі. Уражена ж площа – вшестеро більша і сягає за різними даними від 27-ми до 29-ти тисяч га.

  Сьогодні ж стало відомо, що нашестя сарани почалося у Тункінской районі Бурятії. Комахи практично знищили покоси поблизу сіл Шимків і Хужир, передає сайт zabinfo.ru. Місцеві жителі повідомляють, що сарана збилася в зграї, які після себе залишають порожні поля і луки. Про якісь дії влати там не повідомляють, зате зазначають, що у дацанах (буддійських храмах) Бурятії готують молебні під позбавлення землі від навали шкідника.

  Попередній матеріал
  Власникам біометричних паспортів доведеться здавати відбитки пальців під час оформлення шенгенської візи – експерт
  Наступний матеріал
  У Мінську закінчила роботу підгрупа з політичного врегулювання ситуації на Сході України
  Теги:
  Loading...