wtc.com

У Нью-Йорку відкрили станцію метро за $4 млрд

  Будівництво станції тривало 12 років

  У Нью-Йорку відкрили транспортний вузол Oculus, на зведення якого пішло близько $4 млрд. Як пише Meduza, станція розміщена в новому комплексі Всесвітнього торгового центру, що збудували на місці зруйнованих під час теракту 2001 року "веж-близнюків".

  Транспортний вузол звели за проектом іспанського архітектора Сантьяго Калатрава. Станція Oculus має форму еліпса. Довжина центрального приміщення станції складає 107 м, ширина - 35 м.

  До комплексу нового транспортного вузла входять криті пішохідні переходи, які ведуть до приміщень Всесвітнього торгового центру, а також низку кав’ярень і крамниць, що запрацюють у серпні 2016 року.

  На зведення транспортного вузла пішло 12 років замість планованих п'яти. Спочатку вартість проекту оцінювали в $2 млрд, однак до моменту завершення, за підрахунками архітектурного бюро Сантьяго Калатрава, вона сягнула близько $4 млрд.

  Видання зазначає, що Oculus замінить тимчасову станцію, яку збудували після теракту 11 вересня 2001 року і яка обійшлася в $323 млн. Планується, що Oculus обслуговуватиме близько 200 тис. пасажирів на добу, ще близько 250 тис. осіб щодня будуть відвідувати торгові точки і кав'ярні. Це має зробити станцію третім найбільшим за пасажиропотоком транспортним вузлом в Нью-Йорку.

  Нагадаємо, у листопаді 2014 року в Нью-Йорку через 13 років після теракту відкрився новий Всесвітній торговий центр.

  Попередній матеріал
  У ГУР доповіли про плани РФ щодо створення "третього армійського корпусу" на Донбасі
  Наступний матеріал
  Пайєтт назвав суд над Савченко "фарсовим та обурливим"
  Loading...