Фото із відкритих джерел

У НАТО засудили погрози РФ зробити данські кораблі мішенню російських ядерних ракет

  У НАТО обурені заявами російського посла Михайла Ваніна в Данії, який пригрозився, що Росія зробить данські кораблі мішенню російських ядерних ракет, якщо Данія приєднається до системи протиракетної оборони.

  Про це 23 березня заявила речниця організації НАТО Оана Лунгеску, повідомляє Deutsche Welle  із посиланням на інформагенцію Reuters.

  Вона охарактеризувала Данію як надійного члена Альянсу і сказала, що НАТО захищатиме всіх держав-членів від будь-якого типу загроз.

  Речниця наголосила, що погрози з боку РФ не сприяють зміцненню довіри, миру та стабільності. "Це рішення було ухвалене давно. Тому ми здивовані часом, тоном та змістом заяв російського посла в Данії", - заявила Лунгеску.

  Також вона зазначила, що Альянс дав зрозуміти, що протиракетна оборона створена для захисту від ракетних загроз, а не спрямована проти Росії чи будь-якої іншої країни.

  У Копенгагені ж таку заяву сприйняли із обуренням, а слова російського посла назвали "неприйнятними".

  Слід зазначити, що головнокомандувач об’єднаними силами НАТО в Європі Філіп Брідлав у неділю засудив "дипломатичний і політичний" тиск Росії, що поширюється на всі країни, які прагнуть брати участь у системі колективної оборони. Він нагадав, що раніше такий тиск на собі вже відчули Румунія та Польща.

  Нагадаємо, посол РФ у Данії Михайло Ванін заявив, що приєднання Копенгагена до системи ПРО НАТО буде сприйматися Росією як загроза. "Не думаю, що данці повністю обізнані щодо наслідків приєднання до американської системи ПРО. Якщо це станеться, данські військові кораблі стануть мішенню для російських ядерних ракет", - заявив Ванін.

   

  Попередній матеріал
  В ОПЕК вважають, що нафта вже ніколи не подорожчає до 100 доларів за барель
  Наступний матеріал
  Курс долара на світових торгах падає

  У Польщу привезли перші ракети Patriot ПРО США

  Захід має розглянути можливість надати Україні збройну підтимку - генерал НАТО

  В Естонії стартували військові навчання НАТО

  Столтенберг: Росія зруйнувала співпрацю з НАТО