НАТО НАТО 5.ua

У НАТО вірять, що з Росією можна домовитись про припинення провокацій – NYT

  За даними журналістів, НАТО запропонує Росії угоду про переміщення авіації та флоту.

  Міністри оборони НАТО на раді в Брюсселі 24-25 червня обговорять можливість створення угоди з Росією, яка б регулювала питання переміщення літаків і кораблів у безпосередній близькості або близько території один одного. Про це повідомляє Inforesist з посиланням на The New York Times.

  Нагадаємо, російський винищувач-бомбардувальник літав над есмінцем ВМС США у Чорному морі в кінці травня. Такі небезпечні маневри російської авіації та флоту зараз здійснюються постійно. З наростанням напруженості у відносинах між Заходом і Москвою на тлі подій в Україні, відбувся різкий сплеск провокаційних дій, які несуть великі ризики. Військовий діалог Росія-НАТО міг би применшити ці ризики, якби російський президент Володимир Путін пішов на це, вірять у країнах НАТО.

  Політичний діалог з Москвою зійшов нанівець через анексію українського Криму Росією. "Але НАТО має прагнути залучати Росію на професійному військовому рівні, щоб мінімізувати небезпеку непорозумінь, коли їх сили діють в безпосередній близькості або близько території один одного", - пише видання.

  Ні НАТО, ні Росія не хотіли б допустити помилки, яка могла б привести до неправильних дій і збройного зіткнення, - йдеться в статті. Зважаючи на це, як підкреслює видання, необхідна угода, яка б встановила певні правила для літаків або кораблів.

  Видання нагадує, що через подібну обстановки в 1972 році Сполучені Штати і Радянський Союз уклали документ, що попереджає інциденти. Російські розвідувальні польоти були дозволені на певній відстані від американських військових кораблів, а американські пілоти керувалися правилами перехоплення і супроводу російських літаків. Морські офіцери США і СРСР періодично зустрічалися для розгляду та обговорення випадків, коли процедури були порушені.

  Ці угоди залишаються в силі, але вони застосовуються тільки в США і Росії. Росія має подібні двосторонні угоди з іншими членами НАТО, але нинішня ситуація вимагає, щоб подібні заходи були вироблені, щоб охопити всі країни НАТО. Зустріч міністрів оборони НАТО 24-25 червня дає можливість обговорити цю ідею.

  "Поки неясно, чи буде Путін і Кремль вітати цей крок", - зазначається у статті. Як запевняє автор, незважаючи на брязкання зброєю, Путін не хоче війни з НАТО. Він вважає: "Путін не одержимий знищенням Росії або його президентства. Але російські еліти у сфері безпеки знають, що вони не мають економічних і військових ресурсів для здійснення основних видів конфліктів, а Москва повинна виконати свої цілі, не викликаючи загальну мобілізацію – через гібридні тактики і залякування, включаючи погрози ядерним ударом".

  Попередній матеріал
  Ярема і його команда заслужили не тільки на звільнення, але і на повноцінне розслідування своїх дій - експерт
  Наступний матеріал
  У Львові попрощалися із загиблим у зоні АТО волонтером
  Теги:
  Loading...